Google zaznamenal masívny výpadok

Jedna z najväčších spoločností na svete trpí masívnym výpadkom služieb v celej Európe a tak isto v Amerike. Vyhľadávač Google zlyháva predovšetkým pri prihlasovaní a registrácii účtov. Chyby sa však prejavujú rôzne a pokiaľ máte problémy od dvanástej hodiny, na 99% súvisia s výpadkom.

 

Aby toho nebolo málo, chyby sú nahlasované aj pri iných službách ako YouTube, Google Drive, Google Maps, Google Cloud, Google Play, Kalendár atď. Pokiaľ si chcete pozrieť viacero podrobností a kompletnú mapu výpadku, kliknite na stránku Downdetector.

Je zaujímavé, že tento výpadok prichádza len necelý týždeň (10.december) po totožnom zlyhaní najväčšej sociálnej siete na svete. Facebook mal viac ako štvorhodinové problémy s Messengerom, Instagramom, WhatsAppom a ďalšími službami.

Momentálne nevieme, kto alebo čo za chybou stojí. Na jednej strane existuje riziko z hackerského útoku, no oveľa pravdepodobnejšie je preťaženie systémov, prípadne ich aktualizácia. Väčšieho množstva informácií sa dočkáme až neskôr.

Zaznamenali ste podobné problémy aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch, ako sa prejavovali na vašom zariadení.

Prečítajte si tiež  Apple služby sa blížia k miliarde predplatiteľov. Ich úspech bude v budúcnosti držať celú firmu nad vodou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.