Google zaznamenal masívny výpadok

Jedna z najväčších spoločností na svete trpí masívnym výpadkom služieb v celej Európe a tak isto v Amerike. Vyhľadávač Google zlyháva predovšetkým pri prihlasovaní a registrácii účtov. Chyby sa však prejavujú rôzne a pokiaľ máte problémy od dvanástej hodiny, na 99% súvisia s výpadkom.

 

Aby toho nebolo málo, chyby sú nahlasované aj pri iných službách ako YouTube, Google Drive, Google Maps, Google Cloud, Google Play, Kalendár atď. Pokiaľ si chcete pozrieť viacero podrobností a kompletnú mapu výpadku, kliknite na stránku Downdetector.

- Reklama -

Je zaujímavé, že tento výpadok prichádza len necelý týždeň (10.december) po totožnom zlyhaní najväčšej sociálnej siete na svete. Facebook mal viac ako štvorhodinové problémy s Messengerom, Instagramom, WhatsAppom a ďalšími službami.

Momentálne nevieme, kto alebo čo za chybou stojí. Na jednej strane existuje riziko z hackerského útoku, no oveľa pravdepodobnejšie je preťaženie systémov, prípadne ich aktualizácia. Väčšieho množstva informácií sa dočkáme až neskôr.

Zaznamenali ste podobné problémy aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch, ako sa prejavovali na vašom zariadení.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.