Edge pre počítače Mac s čipom M1 dostal update

Microsoft si uvedomuje, že veľa používateľov jeho softvérových služieb môže vlastniť viacero platforiem súčasne. Verte alebo nie, stále sú tu ľudia, ktorí si nezvykli na Safari alebo na Chrome a aj na Macu preferujú prehliadač Edge. Nie je to koniec koncov nezmysel.

Aj keď bol jeho predchodca (Explorer) nepopulárny kvôli nízkej rýchlosti, moderná verzia už neobsahuje nič, čo by ju spomaľovalo alebo zbytočne zaťažovalo Mac. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa jej Microsoft stále venuje a najnovšie prišiel s menšou aktualizáciou.

- Reklama -

Okrem drobných zmien, týkajúcich sa opravy chýb a zlepšenia výkonu či stability dostáva používateľ novú možnosť, v ktorej si vie vybrať, akú verziu prehliadača Edge si želá nainštalovať. Na výber je klasický softvér pre procesory s Intelom a potom prepracovaný softvér pre ARM čipy M1.

Skutočne vám nedokážeme odpovedať na otázku, na čo je to vlastne dobré, pretože neoptimalizovaná verzia bude fungovať horšie kvôli komplikovanejšiemu procesu spúšťania, prebiehajúcemu cez emulátor Rosseta 2. Na strane druhej z toho ale môžu ťažiť vývojári, ktorí niečo podobné pre svoju prácu vyslovene požadujú.

Napíšte nám do komentára, ktorý prehliadač sa vám osvedčil na platforme macOS. Je to Safari, Chrome, Opera, Firefox, Edge alebo niečo iné?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.