Dark Mode je pomaly štandardom. Nájdeme ho vo väčšine appiek a postupne sa prispôsobujú aj tie, ktoré ho zatiaľ nedostali. Do tejto skupiny patrí aj klasické Google vyhľadávanie pre iOS. Nastavenie tmavého režimu bude jednoduché. Aktualizácia by mala byť dostupná od dnešného dňa…

Google pre iOS získa tmavý režim!

Vývojári v Google si pre svoju iOS appku pripravili po dlhej dobe podporu tmavého režimu. Toto vylepšenie tu chýbalo najmä používateľom, ktorí si za tmy alebo šera vyhľadávajú informácie na internete. Pozadie bolo biele a to nie je príliš komfortné pre naše oči. Nový dark mode bude možné nastaviť manuálne alebo automaticky. Vtedy sa prispôsobí celému systému, vďaka zabudovanému API v iOS 13.

Samotná aktualizácia by mala byť dostupná od dnešného dňa. Informácie hovoria o tom, že ju Google bude rozosielať postupne. Ak teda update nedorazí do App Store dnes, tak to bude v následujúcich dňoch. Treba byť preto trpezlivý.

No a aj keď nejde o žiadne veľké vylepšenie, za nás je to veľmi dobrá správa. Sami sme často túto appku využívali, keď sme niečo narýchlo potrebovali vyhľadať cez Google. Páčilo sa nám prostredie. Práve tmavý režim v Safari nás ale trochu „odlákal“ a na Google appku sme časom zanevreli. Možno, že sa k nej v dohľadnej dobe vrátime. Uvidíme.

Google pre iOS získa tmavý režim!
Google pre iOS získa tmavý režim!
Prečítajte si tiež  Náhradná batéria Apple Vision Pro je poriadne drahá: Lacné nie je ani ďalšie príslušenstvo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.