Herná séria Gran Theft Auto prišla so svojim posledným dielom GTA 5, ktorého cena zletela medzičasom na smiešnu úroveň ešte v roku 2013. Áno, je to skoro neuveriteľné, no táto hra nedávno oslávila svoje deviate narodeniny.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpotE-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur. 

Čo však jej nástupca? Na tom sa pracuje a my konečne vieme, kedy si ho zhruba zahráme. Všetko odhalili nové dokumenty z Veľkej Británie, ktoré pochádzajú od spoločnosti Microsoft. Hoci sa nevenujú priamo hre GTA 6, ich súčasťou je aj informácia, kedy príde na trh.

Kedy vyjde GTA 6? 

GTA 6 miami a lambo
Zdroj: Komunita

Microsoft je výrobca Xboxu X, ktorého najlepšie ceny môžete nájsť tu, jednej z najpopulárnejších konzol na svete a práve pre Xbox má byť GTA 6 pripravované rovnako, ako pre PlayStation 5.

To, že teda firma disponuje očakávaným uvedením na trh je vcelku uveriteľné. No a kedy to bude?

Odpoveď je jednoduchá. Podľa správy by to malo byť už v priebehu roka 2024, kedy vyjde aj medzigeneračná verzia hernej konzoly Xbox. Pokiaľ je teda táto informácia aspoň približne pravdivá, predstavenie GTA 6 vrátane traileru prebehne už o niekoľko mesiacov (v roku 2023).

A ak vás zaujíma, kedy spoločnosti Sony a Microsoft plánujú vydanie nových generácií herných konzol, tak to bude podľa všetkého niekedy okolo roku 2028. Ak ste si už teda kúpili PlayStation 5, ktoré nájdete v najývhodnejších ponukách na Slovensktu tu alebo Xbox Series X, GTA 6 si užijete aj na tomto hardvéri.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple odstránil obrovský nedostatok: Konečne si zahráme Windows hry na Macu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -