Ak si rád zahráš kvalitnú hru, máme pre teba skvelú správu. Spoločnosť Epic na konferencii State of Unreal predstavila novú verziu Unreal Engine 5.2, ktorá posúva hranice toho, čo dokázala minuloročná verzia Unreal Engine 5.1. Grafika sa dostáva na takú úroveň, že je ju už ťažké rozoznať od reality. Téme sa venoval portál Game World Observer.

Vývojári novej verzie Unreal Engine 5.2 uvádzajú, že herný engine dostal prepracovanú fyziku, vďaka čomu funguje ešte viac realisticky než kedykoľvek predtým.

Na priloženom videu (nižšie), ktoré zverejnila spoločnosť Epic môžete vidieť modré elektrické vozidlo Rivian R1T, ktoré jazdí džungľou a engine dokáže zachytávať neuveriteľné detaily.

Pomáha tomu aj úplne nová technológia Substrate, ktorá je exkluzivitou práve pre Unreal Engine 5.2. V praxi ide o systém, vďaka ktorému budú môcť hry využívať pokročilé spracovanie materiálov a vrstiev. Aj vďaka tomu budú mimoriadne realistické.

Unreal Engine 5.2 prinesie väčší herný svet

Aby toho nebolo málo, nový engine dostáva ešte jednu technológiu, ktorá nesie názov PCG. Ide o šikovný nástroj, ktorý je určený na procedurálne generovanie obsahu. Ako dopĺňa portál Wccftech, táto funkcia pomôže vývojárom vytvárať väčšie herné svety.

Po novom sa už tvorcovia nebudú musieť zaoberať návrhom celej krajiny a všetkými detailami v nej ale v Unreal Engine 5.2 bude možné vytvoriť základ a PCG rozšíri zvyšok prostredia úplne automaticky.

Samozrejme, vývojári budú mať stále možnosť meniť a prispôsobovať jednotlivé parametre tak, ako si to sami predstavujú. Vďaka tomu budú schopní vytvoriť dokonalé herné svety oveľa rýchlejšie než doteraz.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia vytvorila biznis so 100 dolármi. Za jeden deň bol ziskový

Unreal Engine 5.2 je už dostupný v beta verzii. Pozri si video pod týmto odstavcom a napíš nám do komentára, čo na túto grafiku a fyziku hovoríš.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.