Umelá inteligencia je fenomén, ktorý testujú používatelia po celom svete. Prednedávnom sme vás informovali o tom, že spoločnosť OpenAI predstavila nový jazykový model GPT-4, ktorý sa už dá vyskúšať zadarmo. Ako píše zahraničný portál Indiatimes, vo svoj prospech ho využil istý Fish Jackson Fall.

Ten sa rozhodol vykonať experiment, od ktorého si na začiatku veľa nesľuboval. Umelú inteligenciu poháňanú GPT-4 požiadal, aby mu zarobila čo najviac peňazí. Celé to chcel uľahčiť tým, že jej ponúkol rozpočet 100 $ a následne fungoval ako ľudská spojka.

Fall sa zaviazal, že urobí všetko preto, aby overil, či systém AI dokáže rozumne investovať peniaze tak, aby vo výsledku vznikol úspešný biznis.

Umelá inteligencia navrhla affiliate marketingovú stránku so zameraním na ekológiu

Prvé čo umelá inteligencia urobila bolo, že Fallovi odporúčali založenie internetovej stránky zameranej na affiliate (provízny) predaj, ktorá by ponúkala ekologické a udržateľné produkty pre každodenný život.

Následne sa človek spolu s AI zhodol na tom, že ideálny názov internetovej stránky bude „GreenGadgetGuru.com„.

Vývoj internetovej stránky pokračoval tým, že Fall využil umelú inteligenciu DALL-E, aby mu vymyslela logo pre jeho značku. Hoci je sám dizajnér a nepovažoval to za dobrý nápad, do procesu nechcel zasahovať.

Následne požiadal ChatGPT aby mu pomohol čo najpodrobnejšie usporiadať obsah na internetovej stránke a ten mu v tejto otázke veľmi ochotne poradil.

Keď bola webová stránka pripravená, umelá inteligencia dostala za úlohu vymyslieť text pre prvý článok. ChatGPT mu v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd vyprodukoval obsah, v ktorom dokonca citoval skutočné ekologické produkty.

Umelá inteligencia navrhla aj marketing

Keďže dvojica neminula na svoj projekt ani 40 $ (jediná investícia smerovala do domény a hostingu), Fall sa rozhodol opýtať ChatGPT, čo urobiť so zvyškom peňazí z celkového budgetu 100 $.

Umelá inteligencia odporučila, aby Fall najskôr minul 40 dolárov a využil pri tom cieľové publikum so záujmami, ako sú „udržateľnosť, ekologické produkty a zelený životný štýl„. Zvyšok si mal nechať na ďalšie marketingové výdavky.

Zároveň ho upozornila, aby podrobne sledoval výkonnosť všetkých kampaní.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia vytvorila reklamu na pizzu. Budete sa smiať od začiatku do konca

Po 24 hodinách bol v zisku 

OpenAI / ChatGPT / umelá inteligencia / AI
Zdroj: Unsplash / Boliviainteligente

Fall projekt zverejnil a v priebehu 24 hodín získal prvého investora, ktorý do stránky vložil 100 dolárov. Keďže sa mu ale podarilo z pôvodne investície ušetriť viac ako 60 $ (nespustil kampane), vo výsledku mu v rukách zostalo presne 163,84 $ (cca 152 €).

Len o čosi neskôr autor experimentu na svojom Twitteri napísal, že sa mu podarilo dať dokopy 878,84 $ s tým, že ku ním pripočítava ďalšiu investíciu vo výške 500 $, čím sa dostal na sumu 1 378,84 $ (cca 1 292 €).


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Za spomínaných 500 $ ponúkol podieľ v spoločnosti vo výške 2 % na základe čoho Fall vypočítal, že jeho spoločnosť má aktuálnu hodnotu 25 000 $ (cca 23 430 €). Za jeden deň práce s umelou to nie je najhorší výsledok.

Autor príbehu podvádzal 

Aj keď to znie celé pekne, má to jeden háčik. Pokiaľ si pozriete oficiálny Twitter Jacksona Greathousona Falla, pravdepodobne si veľmi rýchlo všimnete, že prostredníctvom svojho účtu o všetkom informoval svojich sledujúcich.

Jeho investori ho oslovovali podľa zverejnených príspevkov práve prostredníctvom tejto sociálnej siete, kde má aktuálne cez 115 700 fanúšikov.

Dá sa teda povedať, že za úspechom jeho projektu nestála len umelá inteligencia ale hlavne komunita ľudí, ktorá Falla sledovala. Pokiaľ by totiž Fall spustil stránku v stave, v akom je dnes a zároveň by aktivoval reklamy na sociálnych sieťach, pravdepodobne by sa ďaleko nedostal. Na druhej strane ale treba povedať, že AI sa pri žiadnej z požiadaviek nezasekla a dokázala rozumne odpovedať na všetky dotazy.

Prečítajte si tiež  Apple sa pomaly spamätáva z finančnej katastrofy na akciovom trhu kvôli COVID-19.

Umelá inteligencia sa tu teda neukázala ako nástroj na vybudovanie biznisu no určite by sa dala v efektívnych rukách využiť ako šikovný pomocník. Každý si však musí urobiť na celú vec svoj vlastný názor.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

(1 € = 1,07 $)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -