Jedna z najväčších káuz uplynulých rokov, na ktorej sa podieľa spoločnosť Apple a spoločnosť Epic Games má ďalší zaujímavý zvrat. Po tom, čo technologický gigant odstránil hru Fortnite z App Store ju nemusí vrátiť späť. Rozhodla o tom sudkyňa Yvonne Gonzalez Rogers.

Hra bola vymazaná ešte v auguste 2020, keď porušila obchodné podmienky technologickej spoločnosti. Epic Games do nej pridali svoj vlastný systém platby, čím obchádzali riešenie v App Store. Toto sa spoločnosti Apple pochopiteľne nepáčilo a tak muselo urobiť nepríjemné, no za to veľmi striktné rozhodnutie.

Najskôr zmizol Fortnite a o niečo neskôr aj celý vývojársky účet Epic Games.

Epic Games musí zaplatiť spoločnosti Apple náhradu škody

Epic GamesVývojári sa samozrejme okamžite začali sťažovať na protimonopolné konanie zo strany Apple a následne túto technologickú spoločnosť zažalovali.

Sudkyňa si však myslí, že v Cupertine jednali v medziach zákona, nakoľko práve spoločnosť Epic Games nedodržala podmienky a zásady, s ktorými pôvodne sama súhlasila pri vkladaní hry do internetového obchodu.

Prečítajte si tiež  Apple: Epic Games chce, aby sme boli Androidom, ale my ním nechceme byť

Aj to je dôvod, prečo hra Fortnite už nemusí byť vrátená naspäť do App Store a Epic Games musí dokonca Apple zaplatiť aj náhradu škody za nákupy v aplikácii v čase, keď bola dostupná v rámci App Store, no obchádzala jeho platobný systém (a tým pádom Apple pripravila o 30 % z každej transakcie).

Na záver sudkyňa uviedla, že hra Fortnite sa vráti do App Store jedine v tom prípade, že to bude spoločnosť Apple chcieť.

Uvidíme, aký bude ďalší vývoj celého súdneho sporu. Čo si o tom myslíte vy? Ste na strane Apple alebo Epic Games? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.