Pamätáte si na legendárnu hru Fruit Ninja? Táto obľúbená mobilná hra od spoločnosti Halfbrick Studios, ktorá bola vyvinutá pre iPhone už v roku 2010 a okamžite si získala srdcia miliónov hráčov po celom svete, sa teraz chystá na veľkú inováciu do trojrozmernej reality spolu s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro. Informoval o tom portál Macurmors.

Halfbrick Studios nedávno poskytol detaily o tom, ako bola hra prispôsobená pre tento inovatívny „priestorový počítač“ od Apple na oficiálnej internetovej stránke technologického giganta. Vedúca programátorka zo štúdia Halfbrick Samantha Turnerová hovorí o náročnom prenose tradičnej 2D hry do vzrušujúceho 3D priestoru.

Turnerová opisuje hru na Vision Pro ako „skutočne inovatívnu“ a verí, že má potenciál „vytvoriť niečo úplne nové a výnimočné„.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Nový zážitok z hrania ikonickej hry Fruit Ninja

Fruit Ninja
Zdroj: Apple

Vývojársky tím sa intenzívne zameriaval na pretransformovanie hry tak, aby využívala všetky možnosti 3D priestoru. Turnerová hovorí o interaktívnych nápadoch, ako je napríklad možnosť „vytlačiť šťavu z pomaranča“ alebo „roztrhnúť melón„.

Výsledkom je to, že hráči môžu ovocie krájať priamo rukami, čo sa ukázalo ako najuspokojivejšia forma interakcie. Na staršej mobilnej verzii hry sa to dialo pomocou rýchleho ťahu prstom. Pamätníci určite vedia.

Fruit Ninja
Zdroj: Apple

Hráči sa môžu opäť tešiť na možnosť porciovať ananásy, či melóny pomocou pichania, posielať preč bomby pomocou ich odtlačenia k stene, alebo strieľať do ovocia. Táto nová verzia Fruit Ninja na Vision Pro sa bude odohrávať priamo v priestore, v ktorom sa budete so náhlavnou súpravou nachádzať.

Ďalšie hry a aplikácie pre Apple Vision Pro

Okrem inovovanej hry Fruit Ninja, bude headset Apple Vision Pro podporovať viac ako 250 hier z hernej platformy Apple Arcade, z ktorých mnohé boli prispôsobené pre priestorový zážitok.

Medzi ďalšie hry patria tituly, ako Game Room a What the Golf. Okrem hier budú k dispozícii aj rôzne aplikácie pre produktivitu a zábavu, ako Slack, Microsoft 365, Fantastical, JigSpace, Disney+ a Max. Zaujímavé však je, že napríklad taký Netflix tu žiaľ bude chýbať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Získajte doživotnú licenciu na Windows 10 len za 13,3 € a na Office len za necelých 23 €. Softvér je v extrémnej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -