Zdá sa, že streamovacia služba Netflix sa totálne vykašľala na spoločnosť Apple a jej nový headset Apple Vision Pro. Túto informáciu prezradil analytik a leaker Mark Gurman z Bloombergu, ktorý tvrdí, že streamovacia služba nebude mať pri uvedení na trh vlastnú aplikáciu pre toto zariadenie.

Namiesto toho sa používatelia budú môcť pripojiť k Netflixu prostredníctvom Safari alebo iných webových prehliadačov dostupných na náhlavnej súprave. Podľa Gurmanna sa Netflix rozhodol pre prístup, ktorý je podobný tomu, ako služba funguje na počítačoch Mac.

Naši členovia si budú môcť vychutnať Netflix vo webovom prehliadači na Vision Pro, podobne, ako si naši členovia môžu vychutnať Netflix na počítačoch Mac,“ – uviedol hovorca spoločnosť Netflix pre agentúru Bloomberg.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Je jasné, že Netflix týmto spôsobom ušetril nemalé finančné prostriedky, no zatiaľ nie je celkom jasné, ako sa bude používateľské rozhranie jeho webovej stránky správať na operačnom systéme VisionOS. To ukáže až čas.

Každopádne, firma sem mala možnosť preniesť svoju apku z operčného systému iPadOS, v čom sa jej snažila pomôcť priamo spoločnosť Apple. Netflix si však pre tentokrát vybral jednoduchšiu cestu. Je však možné, že časom zmení názor.

Apple Vision Pro dostane rozmanitý výber apiek 

S viac ako miliónom aplikácií, ktoré budú pri uvedení na trh dostupné v obchode App Store pre headset Apple Vision Pro je prekvapujúce, že Netflix sa rozhodol nevyužiť túto možnosť.

Okrem toho Apple oznámil, že pri uvedení na trh bude na Vision Pro dostupných niekoľko streamovacích služieb a aplikácií zameraných na sledovanie športových prenosov, vrátane Disney+, Discovery+, Max, Amazon Prime Video, Paramount+, Peacock, ESPN, MLB, NBA a ďalších. V aplikácii Apple TV je dostupný aj MLS Season Pass.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé bude fungovať a či spoločnosť Netflix napokon nezmení svoj názor. To, že jej bude chýbať apka na náhlavnej súprave je trochu škoda. Možno ju však ku jej uvedeniu na trh dotlačí konkurencia…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Mapy v iOS 14.5 dostanú zásadné vylepšenie, vďaka ktorému už možno nebudete čakať v radoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -