Počítačové hry sa z roka na rok vyvíjajú a ich fanúšikovia sa stretávajú s mimoriadne realistickou grafikou. Ešte stále ich ale dokážeme rozoznať od reality. Aj keď sú v nich svetlá či textúry skoro dokonalé, celkový zážitok môžu kaziť detaily, ako napríklad pohyby kamery.

Na toto sa teraz zameralo francúzske štúdio Drama, ktoré sa rozhodlo vytvoriť absolútne dokonalú hru. Hráč sa na ňu pozerá z perspektívy roztrasenej kamery namontovanej na tele hlavnej postav (FPS) a celé to pôsobí neuveriteľne realisticky.

Potvrdzuje to aj najnovší trailer (nájdete ho nižšie), ktorý sa pokúsi oklamať váš mozog, že sa pozeráte na profesionálne zostrihané video. Verte alebo nie, toto je stále iba hra s názvom Unrecord.

A keď už sme pri traileri, jeden z autorov Alexandre Spindler na svojom Twitteri potvrdil, že ide o zábery z hrania v reálnom čase a nie o dopredu vyrenderované a zostrihané video, aby upútalo oko diváka.

Pochopiteľne, keď sa zametáte na detaily a neskôr uvidíte používateľské rozhranie alebo niektoré efekty, okamžite si uvedomíte, že ide o hru.

Na prvý pohľad však máte pocit, že keď muž vchádza do budovy, pravdepodobne sa v nej odohrá skutočný airsoftový turnaj a nie „tvrdá“ virtuálna prestrelka.

Hru si možno užijeme aj vo virtuálnej realite 

Unrecord
Zdroj: YouTube / DRAMA // Unrecord

Aj keď boli podľa oficiálnej stránky na platforme Steam všetky zábery natočené pomocou klasickej klávesnice a myši, nie je vylúčené, že si hru Unrecord budete môcť užiť aj v rozšírenej realite.

Pri tak uveriteľnom hernom svete to znie možno až trochu desivo, no zároveň veľmi lákavo. S takouto grafikou hráč zabudne, čo je to hra a čo skutočnosť.

Vývojári však v tejto chvíli nepotvrdili, na akých platformách bude Unrecord dostupný, no dá predpokladať, že tento titul bude extrémne náročný na hardvér. Rovnako žiaľ nepoznáme ani dátum, či dokonca rok vydania. Štúdio Drama je však v pokročilom štádiu vývoja.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si takúto reálnu hru chceli vyskúšať vo VR aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aké je to riadiť krajinu počas svetovej zdravotnej krízy? Táto hra vám to ukáže
Môže ťa zaujímať
- Reklama -