2Ako bude vyzerať mapa v GTA 6? Vieme to vďaka úniku z Rockstar Games 

Zdroj: Pyre realm gaming (snímka obrazovky)

Od štúdia Rockstar Games sa toho v súčasnosti očakáva skutočne veľa. Legendárny titul Grand Theft Auto by mal v dohľadnej dobe dostať pokračovanie s označením GTA 6 alebo GTA VI a fanúšikovia série sa už nevedia dočkať na to, kedy sa o ňom dozvedia prvé oficiálne podrobnosti.

Medzitým sa do práce pustili „internetoví detektívovia“, ktorí zbierajú všetky dostupné úniky a videá a dávajú ich do pomyselnej skladačky. K dispozícii majú napríklad cca 90 záberov, ktoré na internet unikli ešte v septembri minulého roka a samotné štúdio Rockstar Games potvrdilo, že boli pravé.

A hoci toho samotné videá veľa neprezrádzajú, nakoľko z exteriérových a interiérových snímkov nie je možné vyčítať príliš veľa dát o celkovej rozlohe mapy, nachádzajú sa tu aj údaje, ktorým väčšina ľuďí nerozumie. Niekto však našťastie áno.

Práve pomocou číselných a textových údajov, ktoré sa na uniknutých záberoch objavili tiež je možné určiť relatívne presnú rozlohu mapy ako aj to, kde boli zhruba zábery zaznamenané. Dosť ďaleko sa v tejto oblasti dostal youtuber Pyre realm gaming, ktorý o tom natočil samostatné video na svoj kanál a celé to dáva zmysel.

Mapa GTA 6 bude podľa neho minimálne dvakrát väčšia, ako mapa GTA 5. Rovnako nie je vylúčené, že sa tu vyskytnú aj ďalšie lokality. V súčasnosti ponúka súčasná hra Grand Theft Auto 5 napríklad aj zimnú krajinu North Yankton alebo ostrov Cayo Perico, ktorý je však dostupný len v rámci GTA online a rozšírenia The Cayo Perico Heist.

Zaujímavé je tiež to, že s podobnou predpoveďou prichádza ešte jeden únik, ktorý dopodrobna rozoberá veľkosť mapy GTA 6 a vo veľa veciach sa s youtube videom vyššie zhoduje. Bližšie podrobnosti nájdete na ďalšej strane →

Späť