Spoločnosť Apple minulý rok prekvapila celý technologický priemysel, keď predstavila nový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max so špičkovým procesorom A17 Pro. Nový čip je vyrábaný revolučným 3 nm výrobným procesom, ponúka slušných 8 GB operačnej pamäte RAM a takisto dostal do vienka hardvérovo akcelerovaný ray tracing.

Cieľom technologického giganta je rozšíriť možnosti iPhonu aj na hranie hier, pričom toto zariadenie by už nemalo byť schopné spúšťať len bežné mobilné tituly, ale pokojne aj špičkové konzolové AAA tituly v solídnej grafike, čím utečie hlavným konkurentom.

Pekným príkladom je napríklad podpora Resident Evil Village alebo Assassin’s Creed Mirage. Vyzerá to však tak, že na „obyčajnom“ iPhone si čoskoro zahráme aj ďalšie konzolové hry vo vysokej kvalite. Prezrádza nám to leaker Dame Tech na sociálnej sieti X.

Baldur’s Gate 3 príde na iPhone a iPad

Vo svojom príspevku konkrétne uviedol, že začiatkom roka 2025 pribudne na iPhone 15 Pro a iPhone 16 Pro titul Baldur’s Gate 3, ktorý vyšiel na ostatných platformách v lete 2023. Hra by mala byť takisto dostupná aj pre prémiové verzie iPadov s výkonnými procesormi zo série M.

Jediným háčikom je v tejto chvíli samotná veľkosť hry, ktorá má podľa poznámok komentujúcich až 150 GB, kvôli čomu by sa nemusela dať nainštalovať na menšie pamäťové verzie iPhonov a problém by mohli mať aj väčšie modely.

Hra môže byť mierne okresaná od pôvodnej verzie 

Leaker ale tvrdí, že pre platformy iOS a iPadOS vznikne s najvyššou pravdepodobnosťou špeciálny port s obmedzenou grafikou, textúrami atď, aby ho boli schopné rozbehať aj tieto zariadenia s obmedzenými hardvérovými špecifikáciami.

Zároveň dodáva, že vďaka prítomnosti AAA titulov z PC môže App Store v roku 2025 prekonať konkurenčný Google Play v oblasti mobilného hrania.

Resident Evil Village
Zdroj: YouTube / TechDroider Clips (úprava redakcie)

Veľa ľudí si to totiž neuvedomuje, no ak vlastnia iPhone 15 Pro, ktorý sa dá kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 963 €, okrem smartfónu nosia vo vrecku aj prenosnú hernú konzolu. A to sme stále iba na začiatku!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple kráľovsky zarobí na svojich zákazníkoch. Periskop v iPhone 15 Pro Max bude neuveriteľne lacný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -