Spoločnosť Apple pridala pred niekoľkými dňami do svojej služby Apple Arcade novú sekciu označenú ako „We’re Leaving Arcade Soon“, ktorá signalizuje, že približne 15 hier bude z tejto platformy už v blízkej dobe odstránených. A aj keď spoločnosť Apple neposkytla ku tomuto kroku nijaké oficiálne stanovisko, portál Macrumors sa dostal ku informáciám, ktoré nám všetko ozrejmujú.

Keď spoločnosť Apple prvýkrát spustila Apple Arcade v roku 2019, s viacerými vývojármi podpísala trojročné zmluvy a uzavrela dohody, ktoré stanovovali pevné platby a priebežné licenčné poplatky. Platnosť týchto zmlúv sa ale teraz končí a technologický gigant sa rozhodol, že už o niektoré hry nemá záujem.

Dobrou správou ale je, že vývojári si zachovávajú práva na svoje hry a môžu ich znovu vydať v App Store alebo na iných platformách. Problém je však v tom, že si ich už nestiahnete a nezahráte so všetkými výhodami, ktoré prinášala služba Apple Arcade. Patrí medzi ne napríklad eliminácia reklám, in-app nákupov a podobne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zatiaľ nie je jasné ani to, či bude možné preniesť uložený postup z hry, ktorá prišla v rámci služby Apple Arcade do novej verzie hry, ktorú si ľudia stiahnu alebo kúpia cez App Store. Vo veľa prípadoch to záleží aj od vývojárov, ktorí môžu svojim zákazníkom prisľúbiť, že sa postarajú o kompletný prenos postupu v hre skrz svoje vlastné cloudové systémy.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste niekedy vyskúšali službu Apple Arcade. Tá má síce dobrú myšlienku, no po obsahovej stránke je stále nedostatočná. Nové tituly ale pribúdajú pomerne rýchlo a tak je pravdepodobné, že sa to v dohľadnej dobe všetko zmení. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -