iMessage sú vo svete Apple jednou z najpopulárnejších komunikačných platforiem vôbec. Tieto správy sa veľmi jednoducho používajú a navyše sú chránené end-to-end šifrovaním. Ich najväčším problémom je snáď iba to, že ich nevedia prijímať zariadenia s operačným systémom Android. Ako ale píše portál Digitaltrends, čoskoro by sa to mohlo zmeniť.

Na svete je totiž aplikácia Sunbird Message (zatiaľ iba v alfa verzii), ktorá má veľké ambície. Jej hlavnou úlohou je spojiť komunikáciu naprieč platformami iOS a Android, ktorá môže byť niekedy trochu problematická. Používa na to šikovný trik.

iMessage na Androide môžu byť čoskoro realitou pre milióny používateľov

Sunbird Message
Sunbird Message

Vývojári aplikácie Sunbird Message tvrdia, že nepoužívajú žiadne hacky alebo nekalé praktiky na to, aby spojazdnili iMessage na zariadeniach s operačným systémom Android. Namiesto toho sa spoliehajú na oficiálne rozhranie API, v rámci ktorého sa do apky prihlásite prostredníctvom svojho Apple ID účtu.

Vývojári to demonštrovali priamo počas virtuálnej tlačovej prezentácie svojho softvéru. Po prihlásení sa do Apple ID skrz Sunbird Message bolo ešte potrebné potvrdiť dvojfaktorový overovací kód (2FA) na smartfóne s Androidom a následne sa objavili všetky chaty z iMessage.

Samotné konverzácie podporujú samostatné aj skupinové chaty, indikátory písania, reakcie na správy a samozrejme zdieľanie fotografií či videí v plnej kvalite.

Nie len iMessage ale aj Messenger, WhatsApp či klasické SMS

Chatovacie aplikácie WhatsApp a Telegram na obrazovke iPhonu
Zdroj: Adem Ay

Vývojári aplikácie Sunbird Message si stanovili, že sa nechcú zameriavať len na iMessage ale aj na ďalšie platformy, ktoré môžu používateľom zjednodušiť prácu. Chcú skrátka dosiahnuť to, aby ste ku všetkým svojim chatom pristupovali z jedného miesta a nemali ich roztrúsené naprieč viacerými apkami.

Aj preto tento systém funguje tiež s WhatsAppom, Messengerom, klasickými SMS správami a zároveň špeciálnou komunikačnou platformou Sunbird-to-Sunbird, za ktorou stoja práve tvorcovia apky.

V blízkej budúcnosti by mali navyše pribudnúť ďalšie platformy, ako Telegram, Signal, Slack, Discord, Instagram DM, správy LinkedIn a dokonca aj podporu RCS.

Sunbird Message
Sunbird Message

Ak sa to všetko podarí, budeme môcť hovoriť o „malej“ chatovacej revolúcii.

Sunbird Message uchováva end-to-end šifrovanie 

Možno, že vás napadlo, ako je to s bezpečnosťou pri používaní tejto apky. Odpoveď je jednoduchá, hoci pozadie za ňou zrejme dosť zložité. Aj keď nevieme, ako to presne funguje, Sunbird Message dokáže udržať natívne end-to-end šifrovacie systémy pre všetky platformy, ktoré zastrešuje.

V praxi to znamená, že keď budete používať v tejto apke iMessage, správy budú chránené natívnym Apple E2EE systémom. Toto isté platí aj pre aplikácie Messenger či WhatsApp, kde sa bude uplatňovať natívne zabezpečenie spoločnosti Meta.

Prečítajte si tiež  Apple zvyšuje zabezpečenie AirTagu proti sledovaniu osôb

Sunbird Message je zatiaľ zadarmo no má to háčik

Vývojári na svojej oficiálne internetovej stránke píšu, že aplikácia bude zadarmo dovtedy, kým to bude možné. Hlavným cieľom je v tejto chvíli umožniť jednému miliónu Android používateľov, aby si mohli bezstarostne písať so svojimi priateľmi skrz chatovací systém iMessage. Aké sú ďalšie ciele zatiaľ jasné nie je.

Apku si môže stiahnuť prakticky ktokoľvek no má to jeden háčik. Jej inštalácia je podmienená čakacou listinou, na ktorej sa v súčasnosti nachádza skoro 100 tisíc ľudí.

Sunbird Message
Zdroj: Sunbird

Aj to je dôkaz, že používatelia majú o tento systém obrovský záujem. Uvidíme teda, ako spoľahlivo a či vôbec bude v praxi fungovať.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto nápade vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -