Microsoft významným spôsobom vylepšuje operačný systém Windows 11, vďaka čomu pomôže najmä tým používateľom, ktorí vlastnia iPhone s operačným systémom iOS. Spoločnosť to oznámila prostredníctvom tlačovej správy. Ako uvádza zahraničný portál Appleinsider, po novom bude možné pristupovať ku iMessage aj cez počítač s operačným systémom Windows 11 a to vďaka aplikácii Phone Link, ktorá aktuálne funguje v beta testovaní. Ľahko si tak napíšete so svojimi blízkymi alebo kontaktmi aj cez desktop, v ktorom sa nenachádza operačný systém macOS.

Je zaujímavé, že aplikácia Phone Link doposiaľ používala Bluetooth pripojenie len pre telefóny s operačným systémom Android. Po novom však do zoznamu podporovaných zariadení pribudlo aj iOS (aké presne verzie zatiaľ známe nie je). Akonáhle nadviažete spojenie a vykonáte základné nastavenia, budete môcť priamo cez Windows 11 pristupovať ku kontaktom, uskutočňovať hovory a tiež posielať textové správy.

Horšie ale je, že celý systém prináša zásadné obmedzenia, s ktorými sa napríklad na platforme macOS nestretnete. Keďže je iMessage vysoko zabezpečený, pravdepodobne preto Apple týmto spôsobom neumožňuje vytvárať skupinové konverzácie. Cez Windows teda môžete komunikovať len jeden na jedného. Za ďaleko väčšiu nevýhodu ale považujeme, že cez správy bude možné odosielať iba text.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI REKLAMA
REKLAMA

Fotografie, videá a ani zvukové stopy v tomto prípade nie sú podporované. Yusuf Mehdi z Microsoftu tiež prezradil, že Windows 11 nie je schopný rozoznať, či prišla správa cez SMS alebo iMessage. Textové „bubliny“ sa teda nebudú deliť na modré a zelené tak, ako sme na to zvyknutí pri používaní ekosystému od Apple.

Zároveň tiež platí, že aplikácia Phone Link dokáže vidieť iba tie správy, ktoré sama prijala a odoslala. Nemôžete sa teda dostať ku histórii svojich chatov, čo je však logické a pravdepodobne to súvisí s end-to-end šifrovaním, ktoré Apple využíva.

iMessage na Windows
Zdroj: Microsoft

Spoločnosť Microsoft žiaľ neprezradila, či sa budú môcť používatelia spoliehať na funkcie ako je úprava alebo zrušenie odosielania správ, prípadne efekt bubliny a obrazovky. Na základe vyššie uvedeného sa dá ale predpokladať, že nebudú. Cez Windows pôjde skrátka len o striktne textovú komunikáciu a zjednodušenie používateľského komfortu.

Je to dôležitá zmena, aj keď má veľké obmedzenia 

Na základe vyššie uvedeného ste možno nadobudli dojem, že novinka, ktorá dorazila do Windows 11 je síce zaujímavá, no pre extrémne obmedzenia skoro nepoužiteľná. Čiastočne máte pravdu. Ak si s niekym často posielate obrázky, videá alebo si potrpíte na rôznych efektoch správ, skutočne sa zrejme budete musieť naďalej spoliehať na aplikáciu Správy vo svojom iPhone.

Ak však používate PC s operačným systémom Windows ako primárne zariadenie a príde vám správa, na ktorú viete okamžite odpovedať v priebehu niekoľkých sekúnd cez klávesnicu svojho počítača, je to vylepšenie, ktoré je na nezaplatenie.

Nezabúdajme tiež, že aj keď Microsoft a Apple o vzájomnej spolupráci veľmi nehovoria, firmy medzi sebou evidentne komunikujú. Vieme, ako striktne je Apple proti tomu, aby fungovali na platforme Android správy odosielané cez iMessage. Zrazu však príde Windows 11, ktorý s tým zas až taký problém nemá…

Rovnako tak Microsoft ešte v novembri minulého roka pridal do iCloud Photos prístup k aplikácii Windows 11 Photos a v neposlednom rade sa do operačného systému (zatiaľ len ako beta) Windows dostali aj aplikácie ako Apple Music alebo Apple TV, ktoré by mali byť k dispozícii pre všetkých používateľov už koncom roka 2023.

Kedy sa tejto novinky dočkáme? 

Na záver vás asi zaujíma, kedy bude táto novinka dostupná pre všetkých používateľov. Odpoveď na túto otázku žiaľ nepoznáme, nakoľko bol Microsoft tak trochu tajnostkársky. Predpokladá sa však, že by mohli byť iMessage a SMS správy z iPhonu podporované na tejto platforme už v priebehu niekoľkých mesiacov.

Používatelia si teda musia počkať na väčšiu aktualizáciu operačného systému Windows 11, ktorá prinesie aj vylepšený Phone Link. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o tejto zmene vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.