Jablková spoločnosť neustále pracuje na softvérových službách. Patrí sem aj komunikačná aplikácia iMessage, ktorú používatelia veľmi obľubujú. Možno už s príchodom iOS 14 by mohla priniesť možnosť editovania správ aj po ich odoslaní prijímateľovi.

Úprava správy po jej odoslaní cez iMessage

Hoci sa jedná iba o získaný patent, vieme si ho reálne predstaviť už v iOS 14. Apple chce byť čo najväčším hráčom na trhu v oblasti komunikačných služieb. iMessage je síce obľúbený spôsob vymieňania si textových správ, no určite nie najpoužívanejší. Firma začala pracovať na rôznych možnostiach, ako obohatiť celkovú komunikáciu. Vo svojom novom patente popisuje možnosti úpravy už odoslanej správy s tým, že si prijímateľ môže pozrieť jej predošlé verzie.

Pokiaľ sa pýtate, na čo je to vlastné dobré a či to nejakým spôsobom nebude robiť komunikáciu menej „dôveryhodnou“, odpoveď je „nie“. V prvom rade ide o to, že ak niekomu posielate text a omylom urobíte preklep (ktorý môže byť nevhodný), viete túto chybu veľmi rýchlo zvrátiť. Príjemca si samozrejme bude môcť pozrieť v histórii odoslaných správ aj predošlú verziu. Akonáhle si však najprv prečíta už opravenú informáciu, nemal by tej pôvodnej venovať príliš veľkú pozornosť. Tak isto sa často stáva, že ľudia svoju myšlienku, pretavenú do správy po zaslaní ešte prehodnotia.

Aj v takýchto situáciach sa môže podobná funkcia hodiť. Nemusia nič upresňovať ďalšími dodatočnými správami, len jednoducho prepíšu tu pôvodnú… To, že Apple získalo tento patent samozrejme ešte nič neznamená. Podobných prihlášok už vlastní tisíce. Na druhej strane nám to ale príde ako tak „jednoduché“ a dôležité softvérové vylepšenie, že by sme aj stavili na jeho predstavenie v iOS 14. Ten sa ukáže v júni 2020.

iMessage vám možno dovolí spätne upravovať text odoslanej správy!
iMessage vám možno dovolí spätne upravovať text odoslanej správy!
Prečítajte si tiež  Apple možno predstaví 4" iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.