Instagram je fenomén, o ktorom informujeme veľmi často. Táto sociálna sieť prechádza obrovským množstvom zmien každý jeden rok. Teraz okrem skrytého počtu lajkov testuje ďalšiu zmenu. Hapticku odozvu.

Instagram bude podporovať hmatovú odozvu pri lajkoch.

O tejto novinke informoval portál 9to5mac. V jeho správe sa píše, že v ruke zacítite jemnú vibráciu po tom čo pridáte tlačidlo „páči sa mi to“ na určitý príspevok. V súčasnosti by sa táto zmena nemala nachádzať ešte v poslednej aktualizácii pre všetkých.

- Reklama -

Je prístupná len niekoľkým používateľom, ktorí sú v takzvanom beta testovaní. Niečo podobné sme zaznamenali nedávno aj na Slovensku, keď sa vybraným používateľom prestal zobrazovať počet lajkov pod príspevkom. Títo ľudia sú vyberaní úplne náhodne. Aplikácia ich dokonca ani len neinformuje o tom, že práve testujú novú službu, ktorá nie je prístupná pre všetkých.

Haptická odozva je zaujímavý krok, niektorí ľudia ju dokonca kritizujú

Zaujímavé je aj to, že sa Instagram uchýlil k takémuto kroku. Ako poznamenáva 9to5mac, o tom, že ste pridali tlačidlo „páči sa mi to“ vás zariadenie dosť jasne informuje na obrazovke. Načo sem teda pridávať haptickú odozvu? Podobnú otázku si kladú aj používatelia na Twitteri. S novinkou prišla Jane Manchun Wong.

My samozrejme nemôžeme hodnotiť, či je funkcia dobrá alebo zlá bez toho aby sme ju vôbec vyskúšali. Z používateľského hľadiska si na ňu možno zvykneme a budeme radi, že ju tu máme. Naopak sa ale môže stať, že nám bude liezť na nervy a nebudeme ju chcieť používať.

Ľudia na sociálnych sieťach ale aj v komentároch vyjadrujú negatívne postoje k tejto novinke. Dúfajú, že sa bude dať vypnúť v systémových nastaveniach alebo v nastaveniach aplikácie. To samozrejme povedať nevieme.

Nám teraz neostáva nič iné ako čakať. Kto vie, možno si kompetentní sami povedia, že je to hlúposť a haptickú odozvu na Instagrame nebude mať nikto. Ako sme už uviedli vyššie, stále sa jedná len o beta testovanie. Nič teda ešte nie je tak moc oficiálne aby sa to nedalo zrušiť.

Instagako získať followerov na Instagram účteram follow
Instagram bude podporovať hmatovú odozvu pri lajkoch. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.