Instagram inovoval dizajn príbehov na PC a Macu

Instagram si zvyčajne zapíname na smartfónoch, kde je perfektne optimalizovaný. Z času na čas ale zablúdime aj na jeho internetovú stránku so všetkým dostupným obsahom. Najnovšie sa dizajnéri pohrali s používateľským rozhraním pre 24h príbehy.

Povedzme si na rovinu, že ich rozloženie bolo doposiaľ dosť „neprívetivé“ a tvorcovia sa s ním príliš nezaoberali. Zobrali ho skrátka z mobilov a premiestnili do webovej verzie aplikácie. Pri dlhodobom používaní nešlo o ideálne riešenie a tak sa časom prispôsobilo.

- Reklama -

Po novom môžete jednotlivé príbehy oveľa jednoduchšie prezerať a tak isto ich prepínať. Vďaka zmene získate o niečo lepší prehľad. Zahraničné média hovoria o princípe „kolotoča“, ktorý pochopí azda každý, kto si to vyskúša alebo prezrie na obrázku v galérii. Tak isto tu pribudli nové tlačidlá pre prehrávanie/pozastavenie videa a stlmenie/spustenie zvuku.

V tomto bode je nutné podotknúť, že samotná zmena ešte nie je dostupná po celom svete a zavádza sa postupne. Niektorí používatelia sa z nej tešia, iní na ňu stále čakajú. Do tejto skupiny patríme aj my a tak vám nedokážeme priniesť bezprostredné pocity.

Pokiaľ ste sa už s novým používateľským rozhraním stretli, napíšte nám do komentára, ako na vás pôsobí a ako funguje. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.