Ako uvádza portál 9to5mac, ktorý sa odvoláva na svoje vlastné zdroje z pozadia spoločnosti Apple, ešte dnes by sme sa mohli dočkať piatej generácie iPadu Air, ktorá dostane významné vylepšenie v oblasti výkonu.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Zariadenie, ktoré má aktuálne k dispozícii procesor A14 Bionic (rovnaký čip je aj v iPhone 12) by mohlo prejsť na výkonnejší čip M1, ktorý poznáme z počítačov Mac ako aj z iPadu Pro 11″ či 12,9″.

A aj keď sa vám to môže zdať ako veľmi nepravdepodobné, treba si uvedomiť, že procesor M1 má už za sebou skoro jeden a pol roka služby a tým pádom zďaleka nejde o to najvýkonnejšie, čo má Apple aktuálne k dispozícii.

Rovnako výkonný ako iPad Pro 

iPad Air bude teda nakrátko po výkonnostnej stránke rovnako „naložený“ ako iPad Pro, no to sa koncom roka zmení, keď Apple predstaví ďalšiu generáciu svojho vlajkového tabletu.

Z hľadiska výkonu je čip M1 približne o 50 % rýchlejší ako A15 Bionic a o 70 % výkonnejší ako A14 Bionic (ten je v iPade Air 4. generácie). Zatiaľ čo A15 Bionic má 6-jadrový CPU a 5-jadrový GPU, čip M1 sa dodáva s 8-jadrovým CPU, 7-jadrovým GPU a 8 GB RAM v tej najslabšej konfigurácii. K dispozícii je potom aj verzia s 8-jadrovým GPU a 16 GB RAM, no tú v tomto tablete skoro určite neuvidíme.

Ešte doplníme, že iPad Air 5. generácie sa má spoliehať aj na 5G pripojenie a po hardvérovej stránke dostane aj lepšiu prednú kameru s funkciou Center Stage. Pod zadnou šošovkou fotoaparátu navyše s vysokou pravdepodobnosťou pribudne malá LED dióda. Zariadenie bude predstavené už dnes o 19:00 hodine počas eventu Peek Performance.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.