Instagram je v súčasnej dobe akýmsi fenoménom medzi sociálnymi sieťami. Boli časy, kedy používatelia všetko uploadovali na internet cez Facebook, ale akonáhle sa objavil Instagram, tak prebral obrovské množstvo fotiek a videí, ktoré rázom z Facebooku zmizli. Avšak malo to jednu nevýhodu. Fotografie boli veľmi nekvalitné a mali rozlíšenie len 640×640. Po novom sa však toto „ale“ odstráni a fotky budú omnoho kvalitnejšie!

Väčšie rozlíšenie

Raz to prísť muselo a zjavne si aj vývojári Instagramu uvedomili, že 640×640 už nie je v dobe Retina a AMOLED displejov príliš vyhovujúce rozlíšenie. Na niektorých telefónoch s kvalitnejším displejom (teda na skoro všetkých) boli fotky dosť zničené práve daným rozlíšením a používateľ si ich nemohol ani z ďaleka vychutnať naplno, nehovoriac o počítačových prehliadačoch a už vôbec nie o MacBooku s Retina displejom, na ktorom vyzeral Instagram ako zlý vtip spred 10-15 rokov.

Časy sa však menia a tak, ako dostávajú update iné sociálne siete, nezaostáva ani Instagram. Vývojári si totiž uvedomili, že od predstavenia ubehli nejaké tie roky a už je jednoducho nová doba s kvalitnejšími displejmi, a preto zvýšili kvalitu fotiek z 640×640 na 1080×1080 (čo je viac menej FullHD až na to, že ide o štvorcovú fotografiu). Vďaka tomu budú fotografie vyzerať skvelo aj na kvalitnejších a jemnejších displejoch či obrazovkách počítača. Možno, že budú omnoho viac zaťažovať servery Instagramu avšak o tom je vývoj!

Prečítajte si tiež  Apple tento rok potvrdilo 3-ročný životný cyklus pre každý nový iPhone.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.