Najväčšie sociálne siete Facebook a Instagram používa pravdepodobne skoro každý z vás. Okrem komunikácie s inými ľuďmi sa na nich používateľ dozvie aj množstvo zaujímavých noviniek či informácií zo stránok a skupín, ktoré sleduje. Viete si však predstaviť, že by tieto sociálne siete úplne skončili? Mark Zuckerberg evidentne áno.

Problémom je konkrétne nový zákon EÚ, ktorý vyžaduje, aby spoločnosti, ktoré zhromažďujú údaje o svojich používateľoch v rámci krajín únie spracovávali informácie čisto na európskych serveroch.

- Reklama -
Prečítajte si tiež  Za novú funkciu od Apple zaplatí aj Facebook. Z tejto čiastky sa vám zatočí hlava!

To sa ale v prípade Facebooku a Instagramu deje iba s určitou časťou týchto informácií. Meta má totiž servery aj v USA čo je kľúčové pre cielenie reklamy.

V najnovšej správe predloženej komisii pre cenné papiere a burzy Meta naznačuje, že ak nebude dodržiavať nové nariadenia EÚ (ktorým sa evidentne neplánuje podriadiť), jednoducho prestane poskytovať svoje služby v rámci únie. Pre používateľov by to znamenalo, že by museli hľadať alternatívy.

Zrejme ide len o lepšiu vyjednávaciu pozíciu 

Viceprezident spoločnosti Meta pre globálne záležitosti Nick Clegg tvrdí, že by to poškodilo množstvo podnikov v EÚ, ktoré sa spoliehajú na služby a reklamy poskytované spoločnosťou. Stačí sa len zamyslieť nad tým, koľko firiem využíva Facebook a Instagram vrámci svojich marketingových aktivít…

Netreba však zabúdať na neprívetivú finančnú správu z minulého týždňa, ktorá spôsobila, že akcie spoločnosti Meta klesli o 25 % po tom, ako sociálna sieť Facebook prvýkrát vo svojej histórii stratila denných aktívnych používateľov. Ak by sa k tomu pridal neskorší odchod z EÚ, určite by to malo fatálne následky na fungovaniu firmy.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

To znamená, že Meta sa pravdepodobne len snaží dostať do výhodnejšej pozície pri rokovaniach namiesto toho, aby skutočne plánovala konať v súlade so svojimi hrozbami. Situáciu budeme samozrejme sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám vedieť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -