Instagram dnes vo svojom blogu vyhlásil, že najnovšia aktualizácia funkcie kontroly citlivého obsahu umožní, aby bola možnosť „Menej“ predvolená pre všetkých používateľov, ktorí sú mladší ako 16 rokov. V súčasnosti majú tínedžerské účty predvolenú možnosť „Štandard“, ktorá stále môže zobrazovať množstvo citlivého obsahu. Tým sa však Instagram stáva potencionálne nebezpečným miestom a to jeho vývojári nechcú.

Nové nastavenie sa bude týkať vyhľadávania, funkcie Explore, stránok s hashtagmi, videí, odporúčaní v kanáli a navrhovaní účtov. Nejde však o jedinú vec, ktorú sociálna sieť svojim používateľom prislúbila. Okrem toho Instagram začne vyzývať dospievajúcich používateľov, aby si skontrolovali nastavenia účtu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hlavným zámerom je, aby mladí ľudia dbali na to, kto môže opätovne zdieľať ich obsah, posielať im správy a tiež to, koľko času denne strávia na sociálnej sieti.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no Instagram už nejakú dobu obmedzuje, akým spôsobom môžu tínedžeri posielať a prijímať správy od neznámych ľudí.

Instagram chce byť bezpečnejším miestom 

iPhone 12 a aplikácie na chat prostredníctvom sociálnych sietí Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp a TikTok
Zrdoj: Unsplash / Jeremy Bezanger

Ako píše Instagram vo svojom oficiálnom vyhlásení: „Neustále vyvíjame ovládacie prvky, aby sme ľuďom pomohli prispôsobiť ich zážitky na Instagrame. V lete minulého roka sme spustili funkciu kontroly citlivého obsahu, aby si ľudia mohli vybrať, koľko alebo ako málo citlivého obsahu chcú vidieť v službe Explore od účtov, ktoré nesledujú. Dnes oznamujeme aktualizácie tohto ovládacieho prvku.“

Sociálna sieť uvádza, že novinka sa už postupne šíri medzi používateľov vo forme aktualizácie. Tá príde buď automaticky, alebo ju môžete vyvolať manuálne prostredníctvom internetového obchodu Appe Store, respektíve Google Play.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -