Hľadanie spôsobov, ako zlapšiť výdrž batérie telefónu je nekonečné. Môžete napríklad využiť našich 7 tipov, vďaka ktorým výrazne predĺžite je výdrž na jedno nabitie, alebo so sebou všade nosiť nabíjačku. Existuje však ešte jeden trik, ktorý je relatívne nový a vie o ňom iba hŕstka majiteľov. V ťažkej situácii vám však dokáže veľmi pomôcť.

Keď Apple v roku 2023 predstavil rad iPhone 15, jeho súčasťou bolo ohromné množstvo hardvérových noviniek. Jedna súvisela aj priamo s Európskou úniou a išlo o zavedenie USB-C portu do celého modelového radu. Zatiaľ čo klasický iPhone 15 má pomalší USB-C port, v prípade prevedení Pro je zase rýchlejší. Všetky modely však majú jednu spoločnú vlasnosť, ktorou iPhone doteraz nedisponoval.

Takmer nikto nevie o tom, že každý nový iPhone môže poslúžiť aj ako powerbanka pre iné zariadenia vrátane tých, ktoré sú vybavené portom USB-C. Predstavte si napríklad, že sa vám v lietadle vybijú AirPods a nikde nie je USB nabíjačka, cez ktorú by ste si ich vedeli nabiť.

Našťastie vám bude stačiť iPhone s káblom, cez ktorý tieto zariadenia navzájom prepojíte a AirPods sa začnú dobíjať.

K nabíjaniu týmto spôsobom treba pristupovať opatrne 

iPhone a Android nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Sayan Majhi (úprava redakcie)

Funkcia nabíjania funguje aj v prípade smartfónov a dokonca aj tých s operačným systémom Android. Je síce pravda, že mnoho konkurentov malo takúto užitočnú vychytávku už relatívne dávno, no keďže s ňou Apple prišiel tiež, mali by ste o tom vedieť.

Takisto je, ale nutné zmieniť, že na to, aby ste si tento typ nabíjania mohli užívať aj v praxi potrebujete práve najnovší iPhone 15 alebo iPhone 15 Pro. Rovnako platí, že tieto smartfóny majú relatívne malé akumulátory, takže ku nabíjaniu iných zariadení treba pristupovať opatrne, aby ste si rýchlo nevybili práve to svoje.

Každopádne je to, ale jeden z tých trikov, ktoré sa vám môžu kedykoľvek hodiť, či už budete na pracovnej ceste, na obede alebo kdekoľvek mimo dosahu elektriny. Postačí vám len druhý iPhone a ten svoj vybitý môžete nabíjať. Šikovné nie?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone aj iPad: Apple chystá revolučné produkty
Môže ťa zaujímať
- Reklama -