Jedna z najväčších sociálnych sietí súčasnosti (Instagram) ide s dobou a pripravuje nový nástroj, vďaka ktorému budú môcť používatelia darovať a vyberať finančné prostriedky. Zo začiatku má fungovať v beta testovaní pre krajiny: USA, Veľká Británia a Írsko. Pokiaľ sa osvedčí, poputuje ďalej do celého sveta.

Instagram prinesie možnosť darovania peňazí!

Darovanie peňazí je úplne bežná vec, s ktorou sa na internete stretávame prakticky na každom kroku. Výnimkou nie je ani sociálna sieť Facebook, ktorá s niečim podobným prišla už dávnejšie. Teraz sa celý systém pokúša presunúť aj na Instagram, ktorý vlastní.

Podľa najnovšej správy bude aplikácia obsahovať špeciálny nástroj, vďaka ktorému bude možné prispievať a vyberať peniaze na rôzne účely. Ako sme už naznačili vyššie, v rámci beta testovania si to používatelia vyskúšajú v 3 krajinách. Neskôr sa funkcia dostane do celého sveta.

Akonáhle bude niekto potrebovať založiť zbierku, všetko zvládne počas niekoľkých minút cez nastavenia v profile. Tu si vyberie potrebnú fotografiu, kategóriu či ďalšie podrobnosti, ktoré by mohli pomôcť vyrozprávať príbeh a účel.

Pokiaľ niekto daruje peniaze na konkrétnu zbierku, môže svoje informácie skryť pred verejnosťou. Tvorca však vždy uvidí meno a finančnú čiastku, ktorou dotyčný prispel. Výber má trvať 30 dní, no nie je obmedzený počet, koľkokrát sa môže predĺžiť. Na to, aby sa dala zbierka vytvoriť je potrebné dovŕšiť vek 18 rokov.

Instagram prinesie možnosť darovania peňazí!
Instagram prinesie možnosť darovania peňazí!

zdroj

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zmeniť ikonu aplikácie Instagram behom niekoľkých sekúnd.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.