Minulý mesiac sa začalo vášnivo diskutovať o tom, že Instagram umožní publikovanie príspevkov cez počítač. Po niekoľkých týždňoch sociálna sieť potichu spustila túto možnosť, ktorá sa postupne rozširuje do celého sveta.

Jedna z najväčších sociálnych sietí urobila krok, po ktorom voláme už roky. Na Instagram môžete cez Mac nahrávať svoj vlastný obsah. Funkcia žiaľ nefunguje na iPade.Novinku spozoroval Matt Navarra, ktorý o nej informoval prostredníctvom Twitteru. Zároveň zverejnil aj celú sériu snímok obrazovky, dostupných nižšie v tomto článku.

Nová funkcia umožňuje pridávať fotky alebo videá a taktiež ich upravovať podobne, ako na mobile. Môžete si zmeniť filter, kontrast, farby a mnoho iného. Tvorba príspevkov a ich následne publikovanie bude omnoho jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Veľa firiem a marketérov pôsobí na Instagrame z čisto profesionálneho hľadiska a pridávať všetky fotky cez mobilné zariadenie skrátka nie je pohodlné. Táto novinka teda mnoho zmení…

Na iPade to zatiaľ nefunguje 

Nakoľko to pôsobí ako záležitosť prehliadača, možno ste si mysleli, že s Instagramom budete môcť jednoduchšie pracovať aj v prípade, že vlastníte iPad s operačným systémom iPadOS. Ten nemá do dnešných dní svoju kompatibilnú apku a spolieha sa iba na zväčšený port z iOS.

V skutočnosti to však Instagram zatrhol a možnosť pridávať príspevky cez prehliadač striktne povolil len prostredníctvom Macu a PC. Funkcia zatiaľ nie je dostupná všade vo svete a zobrazuje sa iba niektorým používateľom.

Dá sa teda očakávať, že kompetentní všetko testujú v ostrej prevádzke a na základe zistení budú jednotlivé tlačidlá či prvky používateľského rozhrania ešte upravovať.

Napíšte nám do komentára, či túto novinku využijete alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -