Instagram patrí medzi najpoužívanejšie sociálne siete na svete. Ani preto sa nemusíme čudovať tomu, že táto platforma neustále rozvíja a rozširuje svoje služby. Ako teraz informuje portál The Verge, Instagram vylepšuje jednu z najzákladnejších funkcií. Čakali sme na to roky.

Pokiaľ používate Instagram, určite ste si už všimli, že na tejto sociálnej sieti nie je ľahké pracovať s hypertextovými odkazmi. Po rokoch sa síce dajú pridať do 24 hodinových príbehov prostredníctvom nálepky (alebo swipe up, al máte 10 000 sledovateľov), no v štandardných príspevkoch ešte stále byť nemôžu.

Jedným z riešení je pridanie odkazu do popisu profilu, vďaka čomu sa používateľ dokáže dostať ku špeciálnej službe (napr. Linktree), v rámci ktorej sú ku príspevkom pridelené aj jednotlivé linky. Toto riešenie síce nie je ideálne, no je aspoň provizórnou alternatívou.

Práca s odkazmi bude konečne jednoduchšia

A aj keď sociálna sieť zatiaľ neplánuje pridať odkazy do svojich príspevkov, rozhodla sa používateľom povoliť pridanie aspoň piatich odkazov do spomínaného BIO – popisu profilu. Podľa Marka Zuckerberga ide v súčasnosti o jednu z najžiadanejších funkcií vôbec.

Sociálna sieť teda ruší nezmyselné obmedzenie, ktoré používateľovi umožňovalo pridať do sekcie BIO iba jeden hypertextový odkaz, pomocou ktorého sa ľudia zvykli dostávať ku ďalším odkazom. Aj to má však svoje „ALE“.

Instagram naďalej zobrazí len jeden link v popise profilu

Hoci si už do popisu profilu môžete pridať 5 odkazov, na začiatku sa vám zobrazí vždy iba jeden a pre zvyšok musíte kliknúť na tlačidlo „viac“. To nemusí byť práve ideálne riešenie, no snaha sa počíta.

A ak sa pýtate, pre koho je vlastne takáto novinka užitočná, odpoveďou sú všetci tí používatelia, ktorí na Instagrame prevádzkujú svoj vlastný biznis. Jednoduché popisy v profiloch im umožnia, aby mohli rozšíriť svoje platené spolupráce, alebo informovať o svojich službách a aktivitách.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Rok 2022 prinesie novú Apple TV. Bude výkonnejšia a lacnejšia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -