Jedna z najväčších noviniek iOS 14 sú widgety na domovskej ploche. Ide o veľký krok, ktorý otvára možnosti viacerým vývojárom. Dnes vám predvediem aplikáciu, vďaka ktorej budete mať počasie pod kontrolou cez radar medzi ostatnými ikonami. Poďme na to…

iOS 14 – Weather Radar Widget

Poviem vám to na rovinu. Defaultne widgety sú síce lákavé, no používam iba niektoré z nich. Obľúbil som si Počasie a Návrhy Siri + z času na čas skontrolujem Akcie. V poslednej dobe sa ale začínajú „vynárať“ nové aplikácie od vývojárov tretích strán, ktoré sa mi zapáčili oveľa viac (než tie od Apple). Najnovšie som narazil na Weather Radar Widget.

Mať prehľad o teplote je síce fajn, no náročnejší používatelia chcú vidieť, ako sa aktuálne vyvíja oblačnosť či prehánky nad ich územím. Aj z toho dôvodu som nedávno odprezentoval aplikáciu My Lightning Tracker, ktorá vám okrem radaru zobrazí aj údery bleskov. Späť však k téme. Zobrazenie mapy a farebne znázornené počasie môžete mať aj na ploche. Postačí vám spomínaný widget.

Jeho stiahnutie a používanie je úplne bezplatné. Akonáhle si nainštalujete appku Weather Radar Widget (odkaz je vyššie), otvorte ju. Uvidíte aktuálny radar a tak isto vysvetlivky. Widget sa pridáva na plochu štandardným spôsobom. Upozorňujem, že ho musíte nastaviť (aby ste nesledovali počasie v Amerike). Postup je následovný:

  • Kliknite kdekoľvek na voľnú plochu displeja a vyvolajte chvenie appiek.
  • V ľavom hornom rohu použitie tlačidlo „+“.
  • Spomedzi appiek a widgetov vyberte Weather Radar Widget (k dispozícii sú už 3 veľkosti) a pridajte ho na plochu.
  • Aplikácie sa stále „chvejú“. V tomto štádiu kliknite na novo pridaný widget. Otvorí sa vám rozšírená ponuka.
  • Pre výber zobrazovaného miesta kliknite na sekciu „Location“. Napíšte tu názov vášho mesta, potvrďte ho tlačidlom Hotovo. Nastaviť sa dá aj vami preferovaný zoom.
  • Akonáhle je všetko podľa vášho gusta, widget je pripravený na použitie. Aktuálne dáta bude obnovovať každých 10 minút. Farby sa prispôsobujú v závislosti od svetlého/tmavého režimu.

Nie je to možno úplne dokonalé, no pre mňa widget spĺňa presne to, čo som od neho očakával. Jedinou nevýhodou je neschopnosť meniť zobrazovanú polohu v závislosti od tej aktuálnej. Snáď to vývojári v budúcnosti ešte doladia.

Prečítajte si tiež  iPhone 6 Plus je podľa Apple oficiálne zastaralým produktom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.