Jedna z najväčších noviniek iOS 14 sú widgety na domovskej ploche. Ide o veľký krok, ktorý otvára možnosti viacerým vývojárom. Dnes vám predvediem aplikáciu, vďaka ktorej budete mať počasie pod kontrolou cez radar medzi ostatnými ikonami. Poďme na to…

iOS 14 – Weather Radar Widget

Poviem vám to na rovinu. Defaultne widgety sú síce lákavé, no používam iba niektoré z nich. Obľúbil som si Počasie a Návrhy Siri + z času na čas skontrolujem Akcie. V poslednej dobe sa ale začínajú „vynárať“ nové aplikácie od vývojárov tretích strán, ktoré sa mi zapáčili oveľa viac (než tie od Apple). Najnovšie som narazil na Weather Radar Widget.

- Reklama -

Mať prehľad o teplote je síce fajn, no náročnejší používatelia chcú vidieť, ako sa aktuálne vyvíja oblačnosť či prehánky nad ich územím. Aj z toho dôvodu som nedávno odprezentoval aplikáciu My Lightning Tracker, ktorá vám okrem radaru zobrazí aj údery bleskov. Späť však k téme. Zobrazenie mapy a farebne znázornené počasie môžete mať aj na ploche. Postačí vám spomínaný widget.

Jeho stiahnutie a používanie je úplne bezplatné. Akonáhle si nainštalujete appku Weather Radar Widget (odkaz je vyššie), otvorte ju. Uvidíte aktuálny radar a tak isto vysvetlivky. Widget sa pridáva na plochu štandardným spôsobom. Upozorňujem, že ho musíte nastaviť (aby ste nesledovali počasie v Amerike). Postup je následovný:

  • Kliknite kdekoľvek na voľnú plochu displeja a vyvolajte chvenie appiek.
  • V ľavom hornom rohu použitie tlačidlo „+“.
  • Spomedzi appiek a widgetov vyberte Weather Radar Widget (k dispozícii sú už 3 veľkosti) a pridajte ho na plochu.
  • Aplikácie sa stále „chvejú“. V tomto štádiu kliknite na novo pridaný widget. Otvorí sa vám rozšírená ponuka.
  • Pre výber zobrazovaného miesta kliknite na sekciu „Location“. Napíšte tu názov vášho mesta, potvrďte ho tlačidlom Hotovo. Nastaviť sa dá aj vami preferovaný zoom.
  • Akonáhle je všetko podľa vášho gusta, widget je pripravený na použitie. Aktuálne dáta bude obnovovať každých 10 minút. Farby sa prispôsobujú v závislosti od svetlého/tmavého režimu.

Nie je to možno úplne dokonalé, no pre mňa widget spĺňa presne to, čo som od neho očakával. Jedinou nevýhodou je neschopnosť meniť zobrazovanú polohu v závislosti od tej aktuálnej. Snáď to vývojári v budúcnosti ešte doladia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.