Automobilka Tesla neustále pracuje na operačných systémoch vo svojich vozidlách, ktoré pravidelne aktualizuje o nové funkcie podobne, ako spoločnosť Apple iOS, macOS či iPadOS. Najbližší softvér s označením 4.23 prinesie niečo, čo prekvapí azda každého majiteľa a Apple fanúšika zároveň. Podľa Teslarati si v Tesle budeme môcť vyskúšať AirPlay.

O tom, že by mohla mať Tesla AirPlay sa diskutuje už dlhšiu dobu. Elon Musk ešte v roku 2022 avizoval, že zakomponovanie funkcie do vozidiel bude preberať so svojimi pracovníkmi v automobilke. Po tom však bolo až do tejto chvíle ticho, kým šikovní vývojári neobjavili stopy po AirPlay v zdrojovom kóde aktualizácie. To naznačuje skutočne skoré vydanie.

Ako iste viete, vozidlá Tesla do dnešných dní na svojich gigantických displejoch nepodporujú obľúbený systém Apple CarPlay. Aj keď sa to jednému z majiteľov v minulosti podarilo svojpomocne vyriešiť, predsalen nešlo o natívne riešenie.

Pokiaľ vlastníte Teslu, prítomnosť technológie Apple AirPlay vám zabezpečí jednoduchšie prehrávanie skladieb vo vyššej kvalite. Aby toho nebolo málo, čisto teoreticky by Tesla mohla podporovať aj zrkadlenie telefónu na svojej veľkej obrazovke podobne, ako to dokážu napríklad televízory alebo monitory s podporou funkcie AirPlay 2.

Reklama
Reklama

To by dokázalo nahradiť absenciu Apple CarPlay, no predpokladáme, že ku takejto implementácii napokon nedôjde. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk, pokiaľ nie ste pre Teslu dosť dobrý, pôjdete pracovať do Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.