Komunikácia cez iMessage je vo svete veľmi populárna, hoci máme k dispozícii aj mnohé iné konkurenčné platformy ako WhatsApp alebo Messenger, ktoré fungujú podobným spôsobom. Aj preto Apple túto službu stále vyvíja a vylepšuje, no z času na čas sa v nej vyskytne chyba.

Tá posledná síce nijakým zásadným spôsobom neovplyvňuje funkčnosť zariadenia (alebo iMessage), no človek môže s druhou stranou komunikovať v nevedomosti o tom, že sa jej zobrazuje informácia o prečítaní správy – hoci ju má deaktivovanú.

Možno, že ste ani nevedeli, no pokiaľ otvoríte Nastavenia > Správy nájdete tu prepínač Potvrdenie o prečítaní. Akonáhle ho dáte do polohy vypnuté, nikto z komunikantov nemôže (respektíve by nemal) vidieť, či ste si správu prečítali alebo nie.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ohrozenie súkromia 

To však v súčasnosti nemusí fungovať a tak by ste mali byť pri používaní apky obozretní. Keď sa nad tým totiž zamyslíme zo širšieho hľadiska, majiteľ iPhonu môže mať týmto spôsobom ohrozené súkromie, nakoľko s inými osobami zdieľa informácie, ktoré nechce.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Samotnú chybu už podľa všetkého evidujú aj priamo v Cupertine a predpokladáme, že v priebehu najbližších týždňov príde aktualizácia, ktorá ju vyrieši.

Do tej doby by ste pri komunikácii cez iMessage mali myslieť na to, že osoba na druhej strane má aj informáciu o prečítaní/respektíve neprečítaní správy, ktorú vám zaslala.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.