Pokiaľ máte radi Emoji ikony, v operačnom systéme iOS 16 ste sa pravdepodobne počas minulého roka dočkali menšieho sklamania. Aktualizácia „smajlíkov“ bola veľmi biedna, čo by sa však v rámci iOS 17 mohlo zmeniť. Do tohto operačného systému totiž môže pribudnúť až 108 nových emotikonov (ak sa do nich započítajú všetky modifikácie), čo je už slušné číslo. Ako informuje The Verge, ide o aktualizáciu s označením Unicode Emoji 15.1.

Počet samotných emotikonov zatiaľ nie je na 100 % istý, nakoľko budú len v septembri zaslané na schválenie spoločnosťou Apple. Pokiaľ však firma nebude mať voči nim žiadne výhrady, zakomponuje ich do aktualizácie iOS 17 už v najbližších mesiacoch. Medzi novými Emoji sa nachádza napríklad aj huba, vertikálne trasúca sa hlava, vták fénix (fanúšikovia Pokémonov ho poznajú pod pojmom Moltres), či štyri rodovo neutrálne emotikony, ktoré sú v skutočnosti elegantnými siluetami.

Uvedené emotikony vytvoril vedúci dizajnu emotikonov v Emojipédii Joshua Jones. Obrázky sa môžu pred finálnym zavedením do operačných systémov ešte mierne zmeniť, no ich základ by mal zostať rovnaký.

Emoji 17
Zdroj: Emojipedia

Zatiaľ nie je jasné, kedy si nové emotikony budeme môcť vyskúšať v našich iPhonoch, iPadoch či Macoch. Spoločnosti Apple totiž niekedy trvá poriadne dlho, kým ich zakomponuje do operačných systémov. Aj keď pôvodná verzia s označením 14.1 vyšla ešte v roku 2022, Apple ju pridalo do aktualizácie až v marci 2023.

Pokiaľ teda technologický gigant z Cupertina bude nasledovať tento trend, novinky budeme mať dostupné až v operačných systémoch iOS 17.2 a iOS 17.3. Možné je však aj ich uvedenie už v rámci iOS 17.1. Nechajme sa prekvapiť.

Emoji 17
Zdroj: Emojipedia

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 môžete získať v zľave za super cenu: Sú to jedny z najlepších inteligentných hodiniek súčasnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -