Spoločnosť Micorosft predstavila pred pár týždňami funkciu s názvom Recall, ktorá sa stala okamžite po celom svete poriadne kontroverzná. Jej úlohou je pomôcť ľuďom spomenúť si na minulé aktivity, ktoré robili na počítači a na ktoré medzičasom mohli zabudnúť. V praxi to znamená, že operačný systém sleduje všetko čo robíte a pokiaľ to sami potrebujete, viete sa ku tomu cez funkciu Recall jednoducho vrátiť.

Hoci je to pomerne užitočný nápad, má jeden nepríjemný háčik. Problém je to, že softvér vytvára snímky obrazovky vašej aktivity na počítači a tým vás nepriamo sleduje ako taký špión. A hoci Microsoft garantoval, že funkcia je maximálne bezpečná a že on sám ku jej šifrovaným dátam nemá žiaden prístup, odborníci začali varovať, že Recall môžu pomerne jednoducho zneužiť hackeri či iné osoby, ktoré sa budú vedieť fyzicky dostať ku vášmu počítaču.

Aj to je možno dôvod, pre ktorý si bežní ľudia zatiaľ funkciu Recall nemôžu vyskúšať. Microsoft na svojom webe oficiálne oznámil, že táto novinka sa presunie z klasickej ukážky na ukážku, ktorá bude v najbližších týždňoch dostupná v programe v programe Windows Insider Program (WIP).

Microsoft sa následne pokúsi získať dostatočnú spätnú väzbu, aby na Recall vychytal chyby a až potom ju zavedie do praxe na všetky počítače Copilot +.

Dnes oznamujeme dodatočnú aktualizáciu funkcie Recall (ukážka) pre počítače Copilot+. Recall sa teraz presunie z ukážky, ktorá bude bežne dostupná pre počítače Copilot+ od 18. júna 2024, na ukážku, ktorá bude najskôr dostupná v programe Windows Insider Program (WIP) v najbližších týždňoch. Po získaní spätnej väzby od našej komunity Windows Insider Community, tak ako to zvyčajne robíme, plánujeme čoskoro sprístupniť aplikáciu Recall (ukážka) pre všetky počítače Copilot+.  

Recall nie je vyladený, alebo sa Microsoft obáva bezpečnosti? 

Microsoft Windows Recall
Zdroj: Microsoft

Z tejto informácie sa dá vyčítať buď to, že Microsoft službu Recall nemal dobre vyladenú a preto jej potrebuje dať ešte trochu času, ale aj to, že spoločnosť sa jednoducho bojí túto novinku vypustiť do obehu v podobe, v akej bola prezentovaná a preto ju chce zmeniť / upraviť.

Zobrala si teda viac času, aby vedela urobiť správne rozhodnutie. Nechajme sa prekvapiť, ako to vo finále s Recall dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Vodičský či občiansky preukaz v telefóne bude čoskoro realitou aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -