Phil Schiller predstavuje jednu z popredných tvárí nielen spoločnosti Apple, ale aj technologického sveta ako takého. To si dobre uvedomujú aj ostatné firmy a preto bol práve Phil pozvaný do série rozhovorov organizovaných Lamborghini, na počesť 50. výročia  modelu Countach.

Phil pôsobil dlhé roky ako šéf marketingu spoločnosti Apple. V minulom roku mu firma udelila prestížny titul Apple Fellow, za mimoriadny prínos v technickej a vodcovskej úlohe. Čo si pod pojmom inovácia predstavuje majiteľ prestížneho ocenenia?

- Reklama -

Najlepší spôsob predpovedania budúcnosti? Vynájsť ju

Podľa Schillera pojem inovácia nemá definitívny význam alebo poučku, ktorou by sa dal opísať. Najväčšou otázkou pri inováciách je podľa neho fakt, či daný vynález odolá skúške časom. Inovácia sa netýka každého nového produktu ale vynálezov, ktoré nám obohacujú a uľahčujú každodenný život alebo prinesú do sveta niečo, čo tu ešte nebolo. Countach podľa Phila Schillera túto definíciu do bodky napĺňa.

Phil Schiller

Čo by to bol ale za rozhovor s predstaviteľom jablkovej spoločnosti, keby nebola spomenutá aspoň jedna zaujímavosť opisujúca Apple. Schiller prirovnal Lamborghini Countach, ktoré sa postaralo o revolúciu vo vnímaní športových áut k novému prúdu, ktorý určil ďalšie smerovanie automobilového priemyslu. Rovnako to urobil Apple v prípade počítačov.

„V Apple sa snažíme o prelínanie technológií a liberálneho umenia. Táto pomyselná križovatka predstavuje správne miesto. Nejde iba o to, aby ste niečo vytvorili, musíte to vytvoriť spôsobom, ktorý bude mať význam pre ľudí a pre ich životy.“

-Phil Schiller na tému inovácií v spoločnosti Apple

Nenechajte si ujsť video na počesť 50. výročia Lamborghini Countach s komentárom Phila Schillera v nasledujúcom odkaze:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.