Pokiaľ pracujete na iPhone, nemusíte nutne využívať „kancelárske“ programy ako Keynote, Pages či Numbers od Apple. Dostupný je tu už dlhšiu dobu aj Microsoft Office a používatelia sú veľmi spokojní. Dnes sa navyše appky ako PowerPoint, Word a Excel dočkali aktualizácie.

Microsoft Office dostal novú aktualizáciu pre iPhone.

Verte alebo nie, Microsoft je na platforme od spoločnosti Apple veľmi populárny. Je jedno, či sa jedná o produkty ako Mac, iPad alebo iPhone. Aplikácie z balíčku Office si tu nájdu vo všetkých prípadoch svoje miesto.

- Reklama -

Ich popularita je pri tom celkom logická. Väčšina používateľov na týchto softvérových aplikáciach vyrastala na PC. Sú teda zvyknutí na ich používanie a tiež funkcie. Hoci Apple ponúka tiež zaujímavú alternatívu, zvyk je zvyk.

No a keďže sú appky také populárne, vývojári v Microsofte robia všetko preto, aby boli čo najdokonalejšie. Presne preto sme sa dnes dočkali updatu Wordu, Excelu a tiež PowerPointu. Firma tu konkrétne rozložila karty „Domov“, „Nový“ a „Otvoriť“ úplne novým, jednoduchším spôsobom. Všetko je už samozrejme dostupné v internetovom obchode App Store.

Microsoft Office dostal novú aktualizáciu pre iPhone a tiež iPad.

Microsoft koncom minulého roka predstavil aj appku Office Mobile, ktorú si môžete stiahnuť na iOS ale aj Andorid zariadenia. Nachádzajú sa tu všetky už vyššie menované programy, ktoré sú však v jednotnom balíku a hlavne majú menšiu celkovú veľkosť.

Office Mobile zatiaľ nenájdete v App Store pomocou klasického vyhľadávania. Potrebujete na to aplikáciu TestFlight, nakoľko ju momentálne vývojári skúšajú v beta verzii. Tak či tak je to ale dobrý krok, ktorý schvaľujeme. Je tu niekto, kto používa programy od Microsoftu? Prečo ich uprednostňujete pred tými od Apple?

Takto vylepšenia popisuje samotná spoločnosť Microsoft

  • Domov: Prihláste sa do svojho Microsoft účtu a pozrite si najnovšie dokumenty, tabuľky alebo prezentácie.
  • Nové: Vytvorte nový dokument, tabuľku alebo prezentáciu s rôznymi šablónami, z ktorých si môžete vybrať.
  • Otvoriť: Otvorte existujúci dokument, tabuľku alebo prezentáciu uloženú v iPhone, v aplikácii Files alebo v podporovanej cloudovej službe.
Nový Microsoft Office pre iOS a Android je tu. Nájdeme tu Word, Excel a PowerPoint.
Microsoft Office dostal novú aktualizáciu pre iPhone.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.