Pre vývojárov nemá zmysel silou mocou živiť niečo, čo ľudia nepotrebujú. Microsoft Cortana bol síce zaujímavý projekt, avšak to platilo len v prípade, že sa používal na platforme Windows. V podobe aplikácie pre iOS a Android nikdy nebol úspešný, hoci nechceme popierať jeho potenciál.

Technologický gigant vymyslel šikovné algoritmy pracujúce s AI (umelá inteligencia), vďaka čomu bola Cortana schopná správne predpovedať napríklad výsledky niektorých zápasov či nominácie na oscarov. V praxi však slúžila skôr na jednoduchšie povely, ako konkurencia pre Siri od Apple.

Aplikácia sa zaradila do internetových obchodov ešte v novembri 2018, no ľudia o ňu nejavili záujem. Microsoft sa preto rozhodol, že ju už nemá zmysel podporovať a pre Cortanu ku dňu 31.3.2021 oficiálne zrušil podporu.

Skončiť mala už minulý rok

Samotnú apku nenájdete v App Store a ani Google Play a tak isto sa z nej vytratili pripomienky či zoznamy. K tým sa už dostanete len cez aplikáciu Cortana na Windowse.

No a hoci je to smutná správa, firma Cortanu chcela zrušiť už dávnejšie. Pôvodne ukončenie služby, respektíve aplikácie bolo naplánované na záver minulého roka. Napokon sa to však nepodarilo a používatelia si mohli hlasového asistenta užívať ešte niekoľko dlhých mesiacov.

Napíšte nám do komentára, či ste sa už s Cortanou niekedy mali tú česť porozprávať, a ak áno, ako tento hlasový asistent z vášho pohľadu fungoval. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Má to CarPlay zrátané? Automobilky dávajú prednosť Androidu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -