Len niekoľko dní po predstavení nových iPhonov sa objavilo video, ktoré ukazovalo jeho najzaujímavejšiu funkciu na zariadení s operačným systémom Android. Zdá sa, že Dynamic Island zaujal viacerých vývojárov, nakoľko napodobenina tejto hardvérovo-softvérovej funkcie už dorazila do obchodu Google Play. Jej názov je však mierne odlišný – „dynamicSpot“ a k dispozícii je úplne zadarmo.

Ako píšu autori, apka je stále vo fáze beta vývoja, no už teraz dokáže ponúknuť používateľom niekoľko rôznych zážitkov vo vrchnej časti displeja. Ide napríklad o jednoduché ovládanie prehrávača skladieb, časovač, prehľad o aktuálnom stave batérie či ďalšie funkcie, ktoré sa vraj v dynamicSpote objavia postupne.

Obsahuje dokonca aj nastavenia, ktoré neponúka ani Dynamic Island v iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max dynamic island
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Aby toho nebolo málo, používatelia Androidu budú mať k dispozícii aj niekoľko funkcií prispôsobenia, ktoré neponúka pre svoj Dynamic Island ani spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  Veľké porovnanie iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S22 Ultra. Ktorý fotí a natáča lepšie zábery? Poznáme odpoveď

„S aplikáciou dynamicSpot môžete do svojho zariadenia jednoducho dostať funkciu Dynamic Island z iPhonu 14 Pro! dynamicSpot vám poskytuje funkciu Dynamic Island mini multitasking, ktorá uľahčuje prístup k posledným oznámeniam alebo zmenám stavu telefónu. Stačí ťuknúť na malé čierne vyskakovacie okno, čím otvoríte zobrazenú aplikáciu, dlhým stlačením vyskakovacieho okna ho rozbalíte a zobrazíte ďalšie podrobnosti. iPhone Dynamic Island nie je možné prispôsobiť, ale dynamicSpot áno! Môžete zmeniť nastavenia interakcie, vybrať, kedy sa má vyskakovacie okno zobraziť alebo skryť, prípadne ktoré aplikácie sa majú zobraziť.“ píše sa v popise aplikácie.

Zaujímavé je tiež to, že dynamický ostrovček sa môže už čoskoro stať pevnou súčasťou smartfónov s operačným systémom Android, pričom ho do nich nepridajú vývojári tretích strán, ale rovno výrobcovia. Pekným príkladom je čínske Realme, ktoré sa tým počas dnešného dňa dokonca pochválilo. Apple teda opäť urobilo rozruch a inšpirovalo mnohých ľudí, ktorí sa teraz snažia napodobniť jeho najnovšiu inováciu. DynamicSpot si môžete stiahnuť tu.

Prečítajte si tiež  Apple sa vysmieva používateľom. iPhone 14 Pro obsahuje niečo, čo nás poriadne sklamalo

Dajte nám vedieť do komentára, či ste už mali tú česť vyskúšať Dynamic Island. Ak áno, ako vám tento prvok fungoval?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -