Kedysi legendárny prehliadač Mozilla Firefox, ktorý používal takmer každý upadá do zabudnutia. Používatelia už zdá sa nepotrebujú alternatívu ku Safari, Microsoft Edge či Google Chrome a preto sa nespoliehajú na iné možnosti.

Ako uvádzajú posledné dáta portálu PC Gamer, trend poklesu používateľov za posledné tri roky nie je veľký ale doslova extrémny. Počas uvedeného obdobia začalo až 46 miliónov ľudí uprednostňovať iný prehliadač.

- Reklama -

Aby sme to uviedli na prvú mieru, v takomto období, v roku 2018 malo Mozillu nainštalovaných presne 244 miliónov používateľov, zatiaľ čo v roku 2021 sa toto číslo znížilo na 198 miliónov používateľov.

Vývojári priniesli obľúbený, bezpečný a používateľský prívetivý prehliadač na trh ešte v roku 2002 a okamžite s ním zožali úspech.

Do roku 2008 mala Mozilla Firefox neuveriteľný, takmer 30 % trhový podiel, pričom jej najväčším konkurentom bol Microsoft Internet Explorer so zhruba 60 %. Zvyšok dorovnávali iné prehliadače ako Opera, Google Chrome (uvedený čerstvo v roku 2008) a podobne.

Dnes je však situácia na trhu celkom iná a spomínaný Chrome má až 69 % podiel, pričom Safari od Apple má 10 %,  Microsoft Edge 8 % a Firefox 7 % podiel. Údaje samozrejme nepočítajú len s počítačmi ale aj s tabletmi, smartfónmi či hernými konzolami.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -