Aplikácia Waze je medzi slovenskými vodičmi mimoriadne obľúbená. Túto navigačnú službu vlastní spoločnosť Google a vďaka neustálemu pripojeniu na internet vás dokáže varovať pred nebezpečenstvom na ceste, radarmi, policajnými hliadkami alebo kolónami. Prednedávnom sme vás informovali, že Waze dostal aktualizáciu, ktorá opravuje niektoré problémy u Apple používateľov. Ako sa však zdá, apka prišla aj o dôležitú funkciu, ktorú ste možno používali aj vy. Téme sa venoval portál 9to5google.

Po inštalácii najnovšej aktualizácie sa používatelia z celého sveta začali sťažovať na oficiálnom fóre, že im z ľavej strany obrazovky na iPhone zmizol obľúbený widget, ktorý im umožňoval rýchle navigovanie na adresy, ktoré v ňom mali uložené.

- Reklama -

Ak ste sa teda chceli dostať domov, do práce alebo kdekoľvek inde, jednoducho ste potiahli obrazovku smerom doprava (dostali ste sa do ľavej časti používateľského rozhrania iOS) a následne ste klikli na okrúhlu ikonu, ktorá všetko automaticky nastavila (viď obrázok nižšie).

Waze a odstránený widget
Zdroj: 9to5google

Po novom však tento widget nie je k dispozícii a podľa vývojárov aplikácie nejde o chybu. Túto funkciu sa rozhodli odstrániť z jedného prostého dôvodu a to toho, že ju používalo príliš málo používateľov. Napriek tomu si myslíme, že je to škoda a išlo o dobrý nápad, o ktorom veľa ľudí nevedelo. Náhrada žiaľ neprišla žiadna…

Waze môže urobiť iné, oveľa lepšie widgety

Aplikácia Waze
Zdroj: Unsplash / Brett Jordan

Dobrou správou ale je, že aj keď sme o tento widget prišli, neznamená to, že ho Waze nenahradí lepším riešením. Hoci ho služba zatiaľ nepredstavila a ani nikde neuviedla, že by na ňom pracovala, od iOS 14 si môžete na svojom iPhone aktivovať populárne widgety priamo na domovskej ploche. Nemusíte teda zachádzať do ľavej časti systému, aby ste sa dostali ku svojim „mini-aplikáciám“.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA

A čo je ešte lepšie, Apple v iOS 16 pridalo widgety dokonca aj na uzamknutú obrazovku. Pokiaľ by teda tieto možnosti vývojári aplikácie Waze využili, určite by padli na úžitok. Platí to najmä pre ľudí, ktorí trávia v autách a dodávkach každý týždeň desiatky hodín času a precestujú tisíce kilometrov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -