Nebudeme si klamať, aplikácia Waze patrí medzi najlepšie bezplatné navigácie, aké môžete používať v aute. Mimoriadne dobre sa jej darí na Slovensku či v Česku ale rovnako aj v ďalších krajinách po celom svete. Ľudia ju preto uprednostňujú pred Google Maps a celkom logicky aj Apple Maps. Ako sa však hovorí, nič nie je dokonalé. Téme sa venoval portál Mobilizujeme.

Aby sme boli konkrétnejší, aplikácia Waze mala dlhodobo problémy so softvérom Apple CarPlay, ktorým je vybavené skoro každé moderné auto s lepším infotainmentom. Aplikácia sa niekedy nechcela otvoriť, prípadne jej to trvalo strašne dlho. Ak používate Waze týmto spôsobom na dennej báze, možno ste sa s tým stretli. My v redakcii sme to zaznamenali hneď niekoľkokrát na vozidlách značky Škoda, VW a BMW.

Waze teraz vydal novú verziu aplikácie s kódovým označením 4.92, v ktorej prítomnosť vyššie opisovanej chyby potvrdzuje. V jej popise uvádza, že nedostatok bol opravený a softvér funguje spolu s funkciou CarPlay absolútne bezproblémovo. Dokonca by mal byť aj výrazne rýchlejší než predtým.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


A aby toho nebolo málo, Waze si pre svojich používateľov pripravil aj niekoľko ďalších benefitov. V prvom rade mal zrýchliť načítanie mapových podkladov. Dopravné údaje sa sťahujú a spracovávajú o čosi skôr, vďaka čomu má vodič pri šoférovaní ešte čerstvejšie dáta o jazde.

Opravili aj chybu, s ktorou ste sa mohli stretnúť skôr zriedka. Vynútila si reštart aplikácie

Aplikácia Waze v systéme Apple CarPlay
Aplikácia Waze v systéme Apple CarPlay (foto: Kremersino)

Aplikácia Waze sa tiež zbavila chyby, ktorá nebola veľmi rozšírená a stretávali sa s ňou iba niektorí používatelia. Napriek tomu bola dosť otravná a v apke nemala čo robiť. V praxi išlo o to, že ak ste rýchlo spustili navigovanie do cieľa, ukazovateľ aktuálnej polohy nečinne stál a nepohyboval sa spolu s vozidlom.

Opäť ide o nedostatok, ktorý sa nám párkrát podarilo postrehnúť v redakcii no vždy šlo z nášho pohľadu len o zanedbateľné „zlyhanie“, ktoré sa dalo vyriešiť vypnutím a zapnutím aplikácie. Na druhej strane, ak sa to niekomu stávalo častejšie, mohlo ho to hnevať a preto museli vývojári aplikácie Waze konať.

Prečítajte si tiež  Samsung sa opäť vysmieva Apple. V reklame ukazuje, že firma neprináša inovácie a iba čaká

Dnes je všetko tak, ako má byť. Napíšte nám do komentára, či používate Waze a ak áno, ako ste s ním spokojní. Pokiaľ ste verní inej navigačnej službe, nezabudnite spomenúť, ktorá to je. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here