WhatsApp je jedna z najpopulárnejších komunikačných platforiem na svete. Aj preto nie je žiadnym prekvapením, že ju v súčasnosti používajú viac ako 2 miliardy ľudí. Jej primárnym účelom je posielanie textových správ, no WhatsApp toho zvláda podstatne viac. Jednou z obľúbených funkcií je posielanie fotografií, videí alebo iných multimediálnych súborov. No a presne tie môžu po čase spôsobovať problémy.

Prečítajte si tiež  Vylial som tekutinu na notebook. Čo robiť? Kľúčové je dodržať týchto 5 krokov

Možno, že ste o tom nevedeli, no táto aplikácia od spoločnosti Meta ukladá všetky súbory, ktoré ste si so svojimi kontaktmi poslali. V našom prípade to napríklad bolo skoro 400 MB fotiek a videí za necelý rok. Sami sa pritom radíme do skupiny tých používateľov, ktorí WhatsApp zapínajú iba sporadicky.

- Reklama -

Ak ste teda na tejto apke „nalepení“ každý deň, veríme, že tu máte gigabajty fotografií a videí, ktoré si už aj tak nikdy nepozriete a preto vám ich odporúčame odstrániť. Postup ako na to je úplne jednoduchý.

Zároveň dopĺňame, že ho odporúčame využívať aj tým, ktorí nemajú núdzu o úložisko. Pravdepodobne budete prekvapení, koľko dát sa v tejto apke zbytočne nachádza. A nikdy neviete, kedy sa vám cenné miesto v zariadení bude práve hodiť.

Návod: Ako odstrániť fotky a videá z WhatsAppu na iPhone?

  • Otvorte si aplikáciu WhatsApp a v spodnej pravej časti kliknite na položku Nastavenia.
  • Teraz vyberte tlačidlo Úložisko a dáta, pri ktorom sa nachádza zelená ikona.
  • Vo vrchnej časti kliknite na možnosť Spravovať úložisko, po čom sa dostanete ku perfektnému prehľadu toho, čo a kedy ste komu posielali.
  • Ak chcete rýchlo vyčistiť pamäť, odporúčame vám kliknúť na tlačidlo Väčšie ako 5 MB. Práve tu nájdete veľké videá alebo iné súbory, ktoré vám zbytočne zaberajú desiatky megabajtov miesta.
  • V prvom vrchnom rohu si už potom môžete len označiť jednotlivé položky a keď to budete mať, v pravom dolnom rohu nájdete ikonu na ich vymazanie.
  • Hotovo.
SvetApple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.