WhatsApp je jedna z najpopulárnejších komunikačných platforiem na svete. Aj preto nie je žiadnym prekvapením, že ju v súčasnosti používajú viac ako 2 miliardy ľudí. Jej primárnym účelom je posielanie textových správ, no WhatsApp toho zvláda podstatne viac. Jednou z obľúbených funkcií je posielanie fotografií, videí alebo iných multimediálnych súborov. No a presne tie môžu po čase spôsobovať problémy.

Prečítajte si tiež  Obliatý notebook a NÁVOD čo robiť - Kľúčové je dodržať týchto 5 krokov

Možno, že ste o tom nevedeli, no táto aplikácia od spoločnosti Meta ukladá všetky súbory, ktoré ste si so svojimi kontaktmi poslali. V našom prípade to napríklad bolo skoro 400 MB fotiek a videí za necelý rok. Sami sa pritom radíme do skupiny tých používateľov, ktorí WhatsApp zapínajú iba sporadicky.

Ak ste teda na tejto apke „nalepení“ každý deň, veríme, že tu máte gigabajty fotografií a videí, ktoré si už aj tak nikdy nepozriete a preto vám ich odporúčame odstrániť. Postup ako na to je úplne jednoduchý.

Zároveň dopĺňame, že ho odporúčame využívať aj tým, ktorí nemajú núdzu o úložisko. Pravdepodobne budete prekvapení, koľko dát sa v tejto apke zbytočne nachádza. A nikdy neviete, kedy sa vám cenné miesto v zariadení bude práve hodiť.

Návod: Ako odstrániť fotky a videá z WhatsAppu na iPhone?

  • Otvorte si aplikáciu WhatsApp a v spodnej pravej časti kliknite na položku Nastavenia.
  • Teraz vyberte tlačidlo Úložisko a dáta, pri ktorom sa nachádza zelená ikona.
  • Vo vrchnej časti kliknite na možnosť Spravovať úložisko, po čom sa dostanete ku perfektnému prehľadu toho, čo a kedy ste komu posielali.
  • Ak chcete rýchlo vyčistiť pamäť, odporúčame vám kliknúť na tlačidlo Väčšie ako 5 MB. Práve tu nájdete veľké videá alebo iné súbory, ktoré vám zbytočne zaberajú desiatky megabajtov miesta.
  • V prvom vrchnom rohu si už potom môžete len označiť jednotlivé položky a keď to budete mať, v pravom dolnom rohu nájdete ikonu na ich vymazanie.
  • Hotovo.
SvetApple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.