V našich mobilných zariadeniach máme čoraz pokročilejší hardvér, vďaka čomu je na nich možné hrať moderné hry vo vysokej kvalite. Výnimkou nie je ani herná franšíza Need for Speed od Electronic Arts (EA), ktorá čoskoro globálne spustí svoj ďalší veľký projekt. Dostupný bude na iOS aj Androide.

Nová hra NFS Mobile sa podľa Esports v súčasnosti testuje vo viacerých krajinách po celom svete, pričom aktuálne je jednou z nich napríklad Austrália. A aj keď je v tejto chvíli ťažké povedať, kedy si novinku vyskúšame aj u nás na Slovensku, keďže sa stále optimalizuje a ladí, podľa všetkého sme už len malý krôčik od jej oficiálneho vydania.

Need For Speed Mobile prichádza s obrovskou mapou s otvoreným svetom, ktorá má viac ako 100 kilometrov štvorcových. Pri bližšom porovnaní (nižšie) zistíme, že táto mapa je podobná ako v hre NFS Heat. Tá vyšla na herné konzoly a počítače ešte v roku 2019. Samozrejme, verzia pre mobilné zariadenia je mierne okresaná. Aj tak ale pôsobí viac ako slušne.

NFS Heat vs NFS Mobile (mapa)
Zdroj: Perfect Gaming 2

Hráči sa v NFS Mobile majú tešiť na preskúmanie niekoľkých legendárnych herných režimov, ktoré sú pre túto franšízu tak ikonické. Hovoríme napríklad o naháňačkách s policajnými vozidlami alebo závodmi s inými hráčmi.

EA tiež sľubuje celú paletu najrôznejších úprav, pomocou ktorých si budete môcť vyladiť a postaviť to najlepšie auto. Samozrejmosťou bude aj multiplayer, ktorý môžete zazrieť aj v niektorých gameplay videách nižšie.

Na niektorých iPhonoch si NFS Mobile nezahráte 

Vývojári uvádzajú, že testovanie hry prebieha už v plnom prúde a vyskúšať si ju môže prakticky každý, pokiaľ má vo svojom mobilnom zariadení aspoň 6 GB RAM.

V tejto chvíli sa nám nepodarilo zistiť, či ide o odporúčanú alebo minimálnu operačnú pamäť avšak problém s ňou môže mať napríklad aj taký iPhone 13, ktorý ponúka len 4 GB RAM. Až modelový rad iPhone 14 začína na hranici 6 GB RAM.

Hra sa vyznačuje tiež veľmi dobrým grafickým spracovaním, ktoré je postavené na Unreal Engine 4. Samozrejme, v porovnaní s Need For Speed Heat na videu nižšie je jasne vidieť, že tento titul zďaleka nedosahuje kvality počítačovej / konzolovej verzie, no na pomery mobilných hier nám príde spracovanie vynikajúce.

Čo hovoríte na Need For Speed Mobile vy? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 bude možno najúspešnejší smartfón v histórii Apple. S iným modelom má ale firma ťažkosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here