Netflix sa stáva bežnou súčasťou každej jednej domácnosti, pričom postupne začína nahrádzať štandardný televízny prenos. Ľuďom sa skrátka páči koncept, v rámci ktorého zaplatia prijateľný mesačný poplatok a dostanú prístup ku obrovskému množstvu filmov alebo seriálov bez zbytočných reklám.

Cena za Netflix sa postupom času zvyšovala, no už dlhšiu dobu sa držala na jednotnej hranici. Ako však uvádzajú zahraničné média, po novom sa používatelia v niektorých častiach sveta stretnú s pomerne nepopulárnym zdražovaním. V USA a Kanade si napríklad priplatia 1 až 2 $ navyše oproti tarifu, za ktorý platili doteraz.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ako sa zvýšili ceny Netflixu? 

Aby sme boli presnejší, základný plán „Basic“ štartuje od 14. januára 2022 na území USA a Kanady na úrovni 9,99 $/mesačne. Zákazníci teda zaplatia o 1 $ viac než predtým.

Ak sú o niečo náročnejší a využívajú plán „Standard„, po novom budú platiť 15,49 $/mesačne, čo je o 1,5 $ viac ako predtým.

Na záver je tu plán „Premium„, kde sa dá sledovať obsah v špičkovom 4K rozlíšení a taktiež v HDR, ktorý má novú cenu 19,99 $. Tá narástla oproti predošlému nastaveniu až o 2 $.

Netflix v rámci tejto zmeny oznámil, že pre tých, ktorí si nastavujú nový účet budú tieto ceny platiť okamžite a tí, ktorí si za službu platia dlhodobo dostanú o zvýšení tarifu informáciu 30 dní pred jeho zavedením. Svoj plán tak budú môcť upraviť alebo aj úplne zrušiť v dostatočnom predstihu.

Ako je na tom Slovensko 

No a ak vás zaujíma, ako to bude na Slovensku, máme pre vás dobré správy. Aj keď sa to môže v blízkej budúcnosti zmeniť, Netflix tu stále používa jednotné ceny predplatného, na ktoré sme zvyknutí už dlhšiu dobu.

Zatiaľ čo teda za základný plán zaplatíte 7,99 €/mesačne, za stredný plán je to 9,99 €/mesačne a za prémiový plán 11,99 €/mesačne. Streamovacia platforma je teda stále príjemne dostupná a aj keby zdražela, zrejme to nebude nič dramatické.

Prečítajte si tiež  Bezdrôtový HomePod? Spoločnosť Apple mala aj takéto plány

V princípe je teda náš región na tom po stránke cien podstatne lepšie, než ten americký alebo kanadský. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste prípadne zvýšenie cien na Slovensku ešte tolerovali (za predpokladu, že sa bavíme o 1 alebo 2 € zdražovaní).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -