Začiatkom tohto mesiaca sa spoločnosť Apple rozlúčila s reproduktorom Beats Pill+, ktorého výroba už ďalej nebude pokračovať. Jednalo sa o jeden z mála reproduktorov, ktoré figurujú v portfóliu jablkovej spoločnosti. V nadväznosti na túto správu Mark Gurman z agentúry Bloomberg odhalil, že spoločnosť Apple kedysi mala v pláne vytvoriť inteligentný reproduktor so vstavanou batériou.

Prečítajte si tiež  HomePod mini bol zásahom do čierneho. Ukazuje sa, že ide o extrémne populárny produkt!

Smart reproduktory HomePod sa zaslúžili o poriadnu dávku popularity, predovšetkým ak hovoríme o modelovej rade Mini. Inteligentný reprák s nahryznutým jablkom zaujme nielen slušnou kvalitou audio výstupu, ale aj dostupnými funkciami a nízkou cenou. Jedno z mála nevýhod, ktorými reproduktor disponuje, je závislosť na káblovom pripojení.

Ďalší krok pre HomePod?

V najnovšom vydaní svojho informačného listu s názvom Power On nám Gurman odhalil, že Apple malo v záujme vytvoriť smart reproduktor „na batériu“. Má to ale jeden háčik. Hoci spoločnosť Apple pred rokmi vytvorila prototyp bezdrôtového inteligentného reproduktora analytik sa nedomnieva, že by sme sa ho v skutočnosti aj dočkali. Aspoň teda nie pod značkou Apple.

Zatiaľ je HomePod mini jediným inteligentným reproduktorom, ktorý Apple predáva, a na svoju prevádzku musí byť vždy pripojený k zdroju napájania. Je možné, že by sa obdobný reproduktor mohol objaviť opäť pod značkou Beats, ktorá síce patrí pod Apple, no predstavuje samostatnú divíziu.

V jablkovej komunite sa už dlhšie hovorí o príchode nového reproduktora, ktorý by naviac disponoval aj vstavaným displejom alebo možnosťou pripojenia na monitor. HomePodu mini sa extrémne darí, čoho dôkazom je aj predstavenie viacerých farebných prevedení v minulom roku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -