Hoci sa veľa ľudí tvári, že ich Emoji ikony otravujú, taktiež ich zvyknú používať. Pri rýchlom písaní v chate je to skvelá forma, ako vyjadriť svoje pocity, emócie alebo aktuálny stav jedným alebo dvoma kliknutiami.

Emoji sa stali pevnou súčasťou nášho online sveta a ináč to nebude ani v budúcnosti. Spolu s oslavou svetového dňa venovaného týmto ikonám (17.júl) vydali ich tvorcovia novú verziu Emoji 14.0, ktorá si v prípade Apple odbije premiéru v iOS 15 a zvyšných operačných systémoch.

- Reklama -

Medzi novinky patrí napríklad hrýzúca sa pera, rôzne možnosti podania rúk, roztečený Emoji, röntgen či dokonca tehotný muž.

Ide o pomerne kontroverzné poňatie „smajlíkov“, no pokiaľ budú mať využitie v praktickom svete, tak prečo nie. Nikto ich nikoho nenúti používať.

Nové Emoji: Na tieto ikony sa môžete tešiť v iOS 15

Dôležité je tiež doplniť, že Emoji ikony budú dostupné v rodovo neutrálnych farbách alebo v rôznych odtieňoch podľa rasy (samozrejme záleží od ikony). Počet ikoniek je zatiaľ cca 40, pričom sa sem ešte môžu doplniť alebo ubrať. Finálne zloženie budeme poznať pravdepodobne až niekedy v októbri alebo novembri, keď sa dostanú na iOS zariadenia.

Emoji v ohrození

Je skvelá správa, že sme sa nových Emoji predsa len dočkali. Pokiaľ si spomeniete na vyhlásenia tvorcov z minulého roka, vyzeralo to tak, že kvôli pandémii COVID-19 Emoji tento rok vôbec nevyjdu. Napokon sa to ale podarilo a my sa môžeme tešiť na nové možnosti komunikácie.

Nové Emoji: Na tieto ikony sa môžete tešiť v iOS 15

Dajte nám vedieť do komentára, ktorá z vyššie uvedených tváričiek sa najviac páči vám a budete ju využívať. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJblog.emojipedia
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.