Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete inovuje. Len prednedávnom sme písali o novinke, ktorá skopírovala slávnu službu TikTok. Najnovšie pridala do svojich príbehov možnosť, ktorá umožní používateľom vytvárať koláže z fotografii.

Do príbehov budeme pridávať koláže.

Instagram dnes majú skoro všetci. Je jedno či sa týka ľudí, firiem alebo zvierat. Možno aj preto autori aplikácie pracujú na tom aby bola služba ešte dokonalejšia. Už v dnešnej dobe máte k dispozícii skutočne bohaté množstvo úprav vašich „stories“.

Vývojári však pracujú na tom aby ich tu bolo viac a viac. Po novom na to budete môcť využívať funkciu Layout (ktorú my ešte v poslednom update nemáme). Pomocou nej do príbehu vložíte 2 alebo viac fotografii.

Pokiaľ vám to niečo hovorí, nečudujeme sa. Sociálna sieť už dnes prináša za týmto účelom samostatnú aplikáciu. Po novom ju ale aplikovala priamo do defaultnej appky, takže už nemusíte mať nainštalované obidve naraz.

‎Layout from Instagram
‎Layout from Instagram
Developer: Instagram, Inc.
Price: Free
  • ‎Layout from Instagram Screenshot
  • ‎Layout from Instagram Screenshot
  • ‎Layout from Instagram Screenshot
  • ‎Layout from Instagram Screenshot
  • ‎Layout from Instagram Screenshot

Najviac 6 fotiek do jedného príbehu

Samozrejme aj vytváranie koláži má svoje obmedzenie. Pomocou funkcie je možné do príbehu nahrať maximálne 6 fotiek na jednu fotku. Pokiaľ ich budete chcieť pridať viac, môžete si to rozložiť napríklad na viacero príbehov.

Dôvod, prečo sa rozhodol funkciu pôvodnej aplikácie implementovať priamo do Instagramu je asi jasný. Ľudia stále používajú aj appky tretích strán a sociálna siež im to chce zjednodušiť. Toto je ten najlepší spôsob ako na to.

Samozrejmosťou je potom ešte používanie rôznych vylepšení vášho príbehu. Ku koláži si môžete napríklad dopísať text, pridať nálepku, GIF alebo zmeniť filter. Publikovanie prebieha samozrejme rovnakým spôsobom ako doteraz. Všetko je teda rýchle a jednoduché (omnoho jednoduchšie ako používať dve rozličné appky).

Na záver už len dodáme, že nevieme, kedy presne vylepšenie dorazí aj k nám. My v redakcii máme nainštalovanú aktuálnu verziu ale Layouts sa v nej stále nenachádza. Portál 9to5mac cituje server The Verge, novinka by mala fungovať celosvetovo od dnešného dňa. Uvidíme teda či sa to týka aj nášho trhu alebo budeme musieť ešte stál čakať. Pokiaľ sa vám už Layout v appke objavil, kontaktujte nás.

Novinka na Instagrame. Do príbehov budeme pridávať koláže.
Novinka na Instagrame. Do príbehov budeme pridávať koláže.
Prečítajte si tiež  Budeme platiť za Facebook, WhatsApp či Instagram? Pravdepodobne áno. Dôvodom je aj Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -