Pokiaľ používate pri práci rôzne softvérové nástroje, je dosť možné, že poznáte aj aplikáciu Wunderlist. Tú zakúpil gigant Microsoft pred piatimi rokmi. Postupom času bolo jasné, že samotná appka pravdepodobne skončí. Teraz máte do 30. júna čas na to, aby ste svoje dáta presunuli do Microsoft To Do, ktorá ju nahradí.

Obľúbená aplikácia Wunderlist končí, Microsoft už ale ponúka alternatívu.

Samotná akvizícia Wunderlistu spoločnosťou Microsoft sa uskutočnila v roku 2015. Od tej doby pracovali vývojári na tom, ako by ju mohli zakomponovať do novej appky, ktorá bude lepšie zapadať do softvérového portfólia spoločnosti.

Vznikol tak Microsoft To Do, ktorý už možno väčšina z vás pozná. Je to v podstate náhradný nástroj za Wunderlist, ktorý onedlho skončí. Na to aby ste mohli používať novú appku, musíte mať samozrejme vlastný Microsoft účet.

Po tom, ako si ju nainštalujete stačí sa do Microsoft To Do prihlásiť. V nastaveniach musíte následne nájsť funkciu „Import“ a použiť takzvaný „Wunderlist Importer“. Všetky dáta zo staršej aplikácie týmto spôsobom migrujete do tej novšej.

Týmto procesom sme prešli už aj my v redakcii, nakoľko sme práve Wunderlist dlhé roky používali a musíme povedať, že to všetko prebehlo úplne bez problémov aj na iOS zariadení. Podotýkame ale, že to treba stihnúť do 30. júna, nakoľko práve po tomto dní skončí podpora pôvodného Wunderlistu. Do komentára nám napíšte, ako vnímate aplikáciu To Do a či je pre vás lepšia alebo horšia ako predchodca…

Obľúbená aplikácia Wunderlist končí, Microsoft už ale ponúka alternatívu.
Obľúbená aplikácia Wunderlist končí, Microsoft už ale ponúka alternatívu.
Prečítajte si tiež  iOS 10 Safari a 10 zaujímavých trikov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.