Photoshop od spoločnosti Adobe je asi najznámejší grafický program na svete. Už dosť dlho nie je dostupný len pre počítače ale napríklad aj pre iPady. Dnes dostal aktualizáciu, ktorá priniesla dôležité vylepšenie. Zariadenie bude schopné automaticky vyberať predmety/ ľudí z obrázka.

Photoshop pre iPad dostal aktualizáciu. Čo priniesla?

Photoshop ste mohli po prvý krát používať už v roku 1990. Od tej doby samozrejme prešiel program mnohými zmenami a presťahoval sa aj na iné, novšie platformy. Nie je teda už len súčasťou Macu ale nájdeme ho napríklad aj na iPade a vôbec nejde o jednoduchú verziu na základné úpravy fotiek tak ako pred pár rokmi.

Aplikácia Photoshop je v tomto prípade veľmi užitočná a schopná. Iste, asi na nej stále nebudete schopní robiť všetko to, čo na vašom počítači ale určite zvládne veľa z týchto činností. Najnovšie prichádza aj s technológiou „Vybrať predmet“, na ktorej Adobe pracovalo dlhšiu dobu. Funkcia, ktorá pribudla do grafického programu dokáže aktívne využívať strojové učenie a umelú inteligenciu. Vďaka tomu sa budú predmety na fotkách označovať a vyrezávať jedna radosť bez väčších problémov!

Funguje to rovnako dobre ako na Macu

Podľa autorov aplikácie dokáže Photoshop na iPadOS s touto funkciou prakticky to isté, ako program dostupný pre macOS. Je teda veľmi schopný. Navyše tu Adobe nepovedalo posledné slovo.

Chce aby táto appka fungovala lepšie na zložitých predmetoch ako sú napríklad vlasy či srsť. Označovanie je v niektorých takýchto prípadoch skoro nemožné. Určite by to teda pomohlo a ak by to fungovalo, mnohí profesionáli by to ocenili…

Okrem iného autori aplikácie pracujú aj na svojom Cloude. Uložiť sem budete môcť bez problémov aj súbory, ktoré majú 75 MB a viac… Podľa Adobe je samotné nahrávanie či sťahovanie týchto súborov až o 90% rýchlejšie. Treba mať však na pamäti, že rýchlosť dosť značne závisí aj od kvality internetového pripojenia.

Photoshop pre iPad dostal aktualizáciu. Čo priniesla?
Photoshop pre iPad dostal aktualizáciu. Čo priniesla?
Prečítajte si tiež  Apple plánuje novú hardvérovú službu predplatného pre iPhone a iPad
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.