Pred pár hodinami sme napísali článok o tom, že nová Apple TV 4Knemá nabíjací USB-C kábel pre ovládač Siri Remote v štandardnom balení. Používateľ si ho teda musí kúpiť za približne 20 – 25 € v samostatnom predaji.

Ako sa však ukazuje, novinky, ktoré boli predstavené počas včerajšieho večera obsahujú viacero podobných extrémov. Jeden sa nachádza aj v iPade 10. generácie, ktorý sa snaží používateľov nalákať na prémiovejší dizajn za vyššiu cenu.

Možno by nám nevadilo ani tak to, že toto zariadenie ponúka pomerne nekvalitný displej v porovnaní s hierarchicky vyššie umiestneným iPadom Air 5. generácie. Veď tablety treba nejako odlíšiť.

Podpora Apple Pencil 1 s Lightning portom 

iPad 10 nabíjanie Apple Pencil 1 prostredníctvom USB-C a Lightning adaptér
Zdroj: biglobe

To čo však akosi nevieme prekúsnuť je fakt, že toto zariadenie podporuje iba pôvodnú Apple Pencil 1. generácie, hoci má už modernejší dizajn, ktorý by umožňoval aj použitie Apple Pencil 2. generácie s bezdrôtovým nabíjaním.

Vieme, Apple chcelo pravdepodobne šetriť a máme pre to plné pochopenie. Problém je však v tom, že iPad 10 už nepoužíva Lightning port rovnako, ako pôvodná Apple Pencil z roku 2015, ale vystriedal ho modernejší USB-C port.

Ďalšia investícia a otravné príslušenstvo 

iPad 10 nabíjanie Apple Pencil 1 prostredníctvom USB-C a Lightning adaptér
Zdroj: Apple

Na tom by nebolo nič zlé, keby to nebol jediný spôsob, ako nabíjať stylus od spoločnosti Apple. Ku zariadeniu a ceruzke si teda ešte budete musieť dokúpiť nie príliš pekný nabíjací adpatér, ktorý sa bude na Slovenskom trhu predávať za cca 10 – 15 €.

Okrem toho, že je to investícia navyše prináša ešte jedno negatívum a to, že ho budete musieť vždy a všade nosiť so sebou.

To sa naozaj nedalo zainvestovať a pridať magnetické nabíjanie s podporou Apple Pencil 2? Veď nový iPad 10. generácie je o 40 % drahší než predchodca. Za toto by sa mali v Cupertine hanbiť…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Xiaomi Redmi Buds 4 Pro sú neuveriteľne lacné: Sú dokonalou alternatívou za AirPods Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here