Písal sa rok 2016, keď vývojári zo štúdia Niantic predstavili svoju novú hru pre smartfóny s názvom Pokémon Go. Najzaujímavejšie na nej bolo, že fungovala na princípe rozšírenej reality, čo vyhnalo množstvo mladých ľudí do ulíc, aby na obrazovkách svojich smartfónov chytili zaujímavých Pokémonov.

Netreba pritom zabúdať, že každý Pokémon má individuálne schopnosti, dá sa trénovať a rovnako dokáže aj bojovať. Samotná zbierka Pokémonov pri tom končí na číslici 920, takže niektorí vytrvalí hráči zbierajú tieto kreslené „príšery“ do dnešných dní.

Hre Pokémon Go trvalo len jediný mesiac na to, aby zarobila svojim tvorcom nádherných 200 miliónov dolárov, čo bolo skoro neuveriteľné číslo.

Len pre porovnanie, rovnako populárny Fortnite zarobil podľa portálu PhoneArena na mobilných platformách za prvý mesiac „len“ 25 miliónov dolárov a po 90 dňoch 100 miliónov dolárov. Zďaleka tak nešlo o taký hit, ako práve Pokémon Go.

Pokémon Go žije aj po šiestich rokoch. Hra zarobila rozprávkové peniaze 

Keďže však od uvedenia pôvodnej verzie hry uplynulo dlhých šesť rokov, mnohí sa pýtajú, koľko si vývojári za tento čas zarobili. Číslo to nie je vôbec malé. Portál SafeBettingSites dospel k záveru, že Pokémon Go priniesol spoločnosti Niantic až 4,5 miliardy amerických dolárov.

Najsilnejším rokom pritom nebol ten prvý (2016), ale až rok 2020, kedy minuli hráči neuveriteľných 915,2 milióna dolárov za položky v aplikácií. A aj keď tržby spoločnosti v roku 2021 klesli o 3 %, stále sa udržali na nádherných 887,5 miliónoch dolároch. Dokopy to teda činí šialenú čiastku 4,5 miliardy, vďaka čomu sa z Pokémon Go stáva jedna z najúspešnejších mobilných hier v histórii.

Jej najväčšou výhodou bolo, že dokázala využívať možnosti rozšírenej reality v čase, kedy to ešte nebolo tak „cool“. Do budúcnosti však môžu vývojári využiť predpoklady náhlavných súprav, na ktorej dnes pracuje napríklad aj spoločnosť Apple. Je jasné, že hra Pokémon Go ešte zďaleka nepovedala svoje posledné slovo.

Pokémon Go si stiahnete v App Store a rovnako aj v Google Play.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  "Shot on iPhone 6"

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -