Ako dnes uviedol Mark Gurman z agentúry Bloomberg, spoločnosť Apple pracuje minimálne na troch nových náhlavných súpravách pre rozšírenú a virtuálnu realitu, ktoré by sa mali postupom času dostať na trh. Prvým modelom má byť Apple Reality Pro a my dnes spoznávame ďalšie dôležité podrobnosti.

Gurman vo svojej správe uviedol, že podľa jeho zdrojov v spoločnosti Apple použije firma pri týchto produktoch kódové označenia „N301“, „N602“ a „N421“. Práve verzia N301 by mala byť prvou predstavenou, pričom na trh sa dostane buď koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka.

Konkurent pre Quest Pro od spoločnosti Meta (bývalý Facebook)

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Spoločnosť Apple zakomponovala do náhlavnej súpravy Apple Reality Pro dostatočne výkonný hardvér na to, aby mohla byť high-endovým konkurentom zariadenia Quest Pro od spoločnosti Meta.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Ďalší produkt, ktorý je vyvíjaný pod kódovým označením N602 je potom nástupcom headsetu Apple Reality Pro. Na trh príde logicky neskôr, no jeho výhodou môže byť nižšia cenovka.

Zariadenie si bude môcť dovoliť oveľa viac neprofesionálnych používateľov v porovnaní s prvou generáciou. Tá ma byť určená prioritne pre vývojárov, ktorí začnú pracovať na softvérovej platforme RealityOS a pripravia pre ňu prvé aplikácie.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Skutočne revolučným produktom má byť ale až zariadenie označené kódom N421, za ktorým sa skrývajú prvé inteligentné okuliare od Apple.

Od ich predstavenia sme vzdialení pravdepodobne ešte niekoľko rokov, no analytici predpokladajú, že by mohli v budúcnosti nahradiť iPhone. Aj preto im spoločnosť Apple venuje významnú pozornosť.

Apple si už zaregistrovalo ochrannú známku 

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Za zmienku tiež stojí, že si spoločnosť Apple nedávno zaregistrovala názov „Reality Pro“, pričom bližšie nešpecifikovala, pre aký produkt bude určený. Nakoľko sa v ňom však nachádza slovíčko „Reality“, nie je ho ťažké spojiť so zariadeniami pre rozšírenú a virtuálnu realitu.

Okrem toho Apple získalo aj ďalšie ochranné známky „Reality Processor“ a „Reality One“, ktoré by mohli byť použité ako na produkty, tak aj na komponenty či technológie, ktoré sa budú v headsete nachádzať.

Prvá generácia Reality Pro bude taká drahá, že si ju ako bežný používateľ zrejme nekúpite

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Podľa analytika Ming-Chi Kua dostane prvá náhlavná súprava od spoločnosti Apple dva 4K až 8K displeje pracujúce na základe technológie micro-OLED.

Okrem toho má mať k dispozícii až 15 optických modulov, dva procesory, podporu pre Wi-Fi 6E pripojenie, funkciu sledovania očí, objektov a ovládanie gestami za pomoci rúk.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Problémom však môže byť cena, ktorá zrejme mnohých záujemcov odradí. Aj keď ju v súčasnosti nemôžeme na sto percent potvrdiť, viaceré úniky sa zhodujú na pomerne šialenej čiastke 3 000 dolárov za základný model.

Netreba však zabúdať, že pôjde o prvú generáciu prelomového zariadenia. Jeho cena by mala postupom času klesnúť na oveľa prijateľnejšiu úroveň, aby si ho mohli dovoliť aj bežní zákazníci. V tom čase už bude k dispozícii množstvo aplikácií na každodenné použitie. Na začiatku sa budeme musieť uspokojiť s veľmi obmedzeným množstvom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -