Navigácia cez telefón je dnes asi najpoužívanejší spôsob, ako sa dokážeme dostať z bodu A do bodu B. Poznáme viacero appiek, no vo svete je najpopulárnejšia Google Maps. Okrem skvelých podkladov má aj vysokú spoľahlivosť, presnosť a aktuálne informácie. Google sem však možno onedlho pridá reklamy. Aj keď vás to nepoteší, pravdepodobne to nebude nič strašné.

Reklamy v Google Maps

Možno, že vás táto informácia šokovala a neviete si to ani predstaviť. Čo vás môže ešte viac odpútať od šoférovania auta, ako reklamy v navigácii? Ak sa bavíme o tých, ktoré momentálne testuje Google, určite je to veľa iných vecí. Používatelia, ktorí majú možnosť skúšať beta verzie appky si dnes všimli zvláštne štvorčeky, ktoré sa objavujú s textom na mape a označujú niektoré obchody. Doteraz Google Maps ponúkali podobné značky len pre zaujímavé lokality, pamiatky atď…

V skorej budúcnosti to však môžu byť firmy, ktoré si tu zaplatili reklamu. Napriek tomu, že vás nadpis možno mierne šokoval, v princípe sa nejedná o nič strašné. Nebudú tu na vás vyskakovať žiadne obrázky, veľké texty a ani videá či animácie. Všetko je založené hlavne na tom, aby ste propagáciu vnímali nepriamo. Keď sa pozriete na obrázok nižšie, možno si ani nevšimnete, čo pod pojmom reklama vlastne myslíme. Aby sme to upresnili, je to konkrétne značka s textom „International Spy Shop“.

Google Maps iPhone - svetapple.sk
Google Maps iPhone – svetapple.sk

Aj keď to je od Google Maps možno trochu odvážny krok, v konečnom dôsledku by nám to v takejto podobe nevadilo. Sami používame túto službu a myslíme si, že je to zaujímavá (nová) forma propagácie, ktorá vyslovene neruší a neprekáža.

Na záver dodávame, že nakoľko ide len o beta verziu, nie je isté, že sa dostane takéto riešenie aj do finálnej podoby. Treba si teda počkať na oficiálne stanovisko spoločnosti Google. Do komentára nám napíšte, či by vám takáto reklama v appke prekážala alebo nie…

Používate Google Maps? Máme pre vás zlé správy. Služba tu testuje reklamy.
Používate Google Maps? Máme pre vás zlé správy. Služba tu testuje reklamy.
Prečítajte si tiež  Chcete na leto akčnú kameru GoPro Hero 10 za skvelú cenu? Tu je ponuka, ktorá sa neodmieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.